Hasta Karşılama Odası hizmette

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde tedavi olmak isteyen şehit ve gazi yakınları için “Hasta Karşılama Odası” hizmete girdi.

Sağlık hizmetlerindeki sunduğu hizmetler ile “ilk”lerle adından söz ettiren Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi, şehit-gazi yakınları ve gaziler için “Şehit, Gazi Yakını Hasta Karşılama Odası” kurdu.

Konu ile ilgili olarak Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Şehit-gazi yakınları ve gaziler hastanemizdeki sağlık hizmetinden faydalandıkları süre içerisinde işlemleri devam ederken dinlenmeleri ve sağlık hizmeti sunumunda öncelik tanınması amacıyla, Hastanemiz Merkez Ek Binasında Şehit, Gazi Yakını hasta karşılama odası hizmete girdi.

Çanakkale Vali Yardımcısı Celil Ateşoğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, Başhekim Op. Dr. Ufuk Tali, Türkiye Gazi ve Şehit Aileleri Vakfı Çanakkale Şube Başkanı-Şehit ve Gazi Aileleri Dernek Başkanı Gülşen Uz, hastane yönetimi ve çok sayıda şehit yakınıyla birlikte törenle açılışı yapılan karşılama odası halkımız tarafından da oldukça beğeni toplayarak tam not aldı.”

Çanakkale il sınırları içerisinde 171 şehit ailesi,73 gazi, 481 Kıbrıs Gazisi,14 hayatta olan Kore Gazisi, gazi aileleriyle birlikte toplamda 4863 kişiden oluşan şehit ve gazi yakını bulunuyor.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com