“Muhtarlarımız hayati önem taşıyor”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, muhtarların hayati önem taşıdığını belirterek, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutladı.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, muhtarların devletin en önemli kılcal damarları olduğunu vurguladı.

İktidara geldikleri ilk günden itibaren muhtarların haklarını iyileştirmeye çalıştıklarını belirten Turan, “AK Parti olarak geçen 17 yılda muhtarlarımızın sosyal haklarını yenilemeye ve yükseltmeye gayret ettik. Tarihimizde ilk defa Cumhurbaşkanımız tarafından bizzat kabul edilerek sorunları masaya yatırıldı. Bizim gözümüzde adeta onlar devletin en önemli kılcal damarları ve hayati önem taşımaktadırlar. Devlet ile millet arasında önemli bir köprü görevi üstleniyorlar. Onların çalışmalarına, taleplerine bizlerde elimizden geldiğinde cevap vermeye, katkı sağlamaya gayret ediyoruz” dedi.

Çanakkale’nin köylerine yapılan yatırımlara da dikkat çeken AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Çanakkale’mize bu yıl 650 bin m² ile adeta rekor bir taş döşemesi gerçekleştirdik. İlçelerimizi, köylerimizi 430 km sıcak asfalt ile buluşturduk. Bugün artık köylerimizde alt yapı sorun olmaktan çıkıyor. Bugün artık köylerimize futbol/basketbol sahası, çocuk oyun alanları gibi sosyal alanlar inşa ediyoruz. Hedefimiz 2019 yılında köylerimizi adeta bir ilçe konumuna getirmek. Bu duygu ve düşüncelerle çalışma arkadaşımız tüm muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutluyorum” dedi.

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com