Mecliste Kadın Siyasilerin Ağırlığı Artıyor

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) bir önceki dönem il başkan yardımcılığı yapan Av. Güneş Pehlivan ile il kadın kolları başkanı eski başkanı Nurcan Bingöl, İl Genel Meclisi Üyeliğine aday adayı oldu.

Başvuru sürecinin uzatıldığı CHP’de bugün Çanakkale örgütü hareketli saatler yaşandı. CHP’de aday adaylığı başvurusu yapan çok sayıda isim öne çıkarken, kadınların bir önceki yerel seçim dönemine göre il genel meclisine daha çok aday adaylığı başvurusu yaptığı gözlendi.

İlk olarak adaylık başvuru dosyasını CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık’a teslim eden eski dönem İl Kadın Kolları Başkanı Nurcan Bingöl’ün ardından akşam saatlerinde de eski dönem il başkan yardımcısı olan Avukat Güneş Pehlivan, il genel meclisi için aday adaylığını açıkladı.

GENÇ ADAYDAN ‘ŞEFFAF, ADİL, İLKELİ’ SEÇİM VURGUSU

Çanakkale Barosu Kadın Komisyonu’nda etkin çalışmalar da yürüten genç CHP’li Av. Pehlivan, “Hak ve adalet mücadelesinde, Atatürk Türkiyesi’nin kurucu değerlerinin teminatı olan Cumhuriyet Halk Parti’li emekçi dostlarımın, genç arkadaşlarımın, çok değerli büyüklerimin;

Sivil toplum örgütlerinde, Üniversitelerimizde, Sendikalarımızda, meydanlarda, tarlalarda, fabrikalarda ilmek ilmek örülen Cumhuriyet ve demokrasi; insan, toplum ve çevre hakkı aydınlanması paydaşlarının;

Kadınların ve çocukların yaşam hakkını korumak için kol kola çalıştığımız kadın yoldaşlarımın;

Her nerede bir hak mücadelesi var ise; orada omuz omuza yol aldığımız Çanakkaleli hemşehrilerimin destek ve teşvikleriyle, İl Genel Meclis üyeliği aday adaylığı başvurumu yapmaya karar vermiş bulunmaktayım. Yaklaşan yerel seçimlerde, Türkiye’nin çağdaş dünyaya açılan kentlerinden biri olan Çanakkale’mizi, bir adım ileriye taşıyacağımıza duyduğum sarsılmaz inançla, yerel seçimlerin ve her alandaki toplum mücadelemizin aydınlık geleceğimize bir kapı aralamasını diliyor; şeffaf, adil, ilkeli bir seçim sürecinde tüm aday adayı partidaşlarıma başarılar diliyorum.” dedi.

Başkan Uyanık da Pehlivan’ın adaylığına yönelik yaptığı açıklamada “Gençlerin kotalarla değil, kendi güçleri ve ağırlıklarıyla buralarda olmaları Cumhuriyet Halk Partisi’ne en çok yakışandır. Türk siyasi partilerine de örnektir. Toplumun ana dinamiği kabul edilen ve yüzde ellisini oluşturan kadınların da siyasette ve temsilde her anlamda olmalı. Güneş de bu anlamda birikimini meclis çatısında aktaracaktır. Başarılar dileriz. Hep beraber çalışacağız.” ifadelerine yer verdi.

Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com