Kaya’dan Muhtarlık Günü mesajı

Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kaya 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kaya 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajda şu ifadeler yer aldı:

“Muhtarlık; demokrasimizin, kültürümüzün ve toplumsal yaşamımızın en önemli yapı taşıdır. Demokrasi zincirinin ilk halkasını oluşturan muhtarlarımız, köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla olan ilişkilerinde etkin bir rol üstlenmektedirler.

Muhtarlarımız, sorumluluk bölgeleri içerisindeki altyapı çalışmalarından düğün ve cenaze işlemlerine uzanan çok geniş bir yelpazede vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerinin birinci derecede muhatabı olmaktadırlar. Görev yaptıkları mahallelerde ve köylerde muhtarlarımız Devletimizin taşradaki en temel taşıdırlar.

Yönetim anlayışımızda, vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır. Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık en ücra yerleşim yerine bile çağdaş kamu yönetimi anlayışını taşıyarak hem sevinçte hem de hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir.

Hem milleti, hem devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten tüm mahalle ve köy muhtarlarımızın ′19 Ekim Muhtarlar Günü′nü kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.”

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com