CHP’de başvuru süresi uzatıldı

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) yerel yönetim seçimleri için aday adaylığı başvurularında bugün son gündü. Kısa süre önce CHP Genel Merkezi’nden örgütlere gönderilen bilgilendirmeye göre aday adaylarından gelen yoğun talep nedeniyle sürecin bir hafta daha uzatıldığı belirtildi.

27 Eylül 2018 tarihinde örgütlere iletilen 2018/1 Genelgesine ek olarak gönderilen yeni bilgilendirmede müracaat yoğunluğu nedeniyle 26 Ekim 2018 Cuma Günü saat 17.00’ye kadar uzatıldığı ifadelerine yer verildi. Belediye başkanlığı, belediye meclis üyesi ve il genel meclisi üyesi aday adayı olmak isteyenler, önümüzdeki bir hafta içerisinde başvurusunu yapabilecek.

Öte yandan geçtiğimiz dönem başvuru sürecinde olduğu gibi başvuru ücretlerinin de düşürülmesinin beklendiği öğrenildi.

“CİDDİ BİR BAŞVURU SAYISI VAR”

Sürecin uzatılmasıyla ilgili gazetemize konuşan CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Yerel seçimlerle ilgili aday adaylığı başvuru takvimimiz devam ediyor. Bugün son gün olarak ilan edilmişti ama çok yoğun bir talep var. Bu partinin önümüzdeki yerel seçimlerde başarılı olacağının, karşılığı olduğunun bir işaretidir. Genel Merkezimiz de bunu göz önüne almış olmalı ki an itibariyle 26 Ekim 2018 Cuma Günü saat 17.00’ye kadar uzamış oldu.

Şuana kadar belediye başkanlıkları, belediye meclis üyelikleri ve il genel meclisi üyelikleri için aday adaylıklarında ciddi bir başvuru sayısı var. Çanakkale’de yereldeki iktidarımızı önümüzdeki dönem de artırarak daha da güçlü bir şekilde sürdüreceğiz. Bunun için zaten parti tabanında üyelerimizde ve Çanakkale halkında ciddi bir heyecan var. Bu bizim aday adaylıkları başvuru sürecini tamamladıktan sonra parti içi dinamikler ve kamuoyu araştırmaları ile üyelerimizin tamamının katılacağı bir temayül yoklaması veya ön seçim şeklinde oluşacak listelerle de sahaya çıkacağız.

Seçim süreci artık başlamıştır. Bizim açımızdan da keyifli, yorucu ama bir o kadar da geleceğin güzel günlerinin ilk adımlarının da bu yerel seçimler olmasını istiyoruz. Genel yaşadığımız bugünkü şartlardan mutlu olmayan, gelecek kaygısına düşmüş insanların yarınlara umutla bakması Cumhuriyet Halk Partisi’nin yereldeki iktidarını artırarak ciddi bir genel yönetim için de iktidar olacağı beklentisi ve ihtiyacı ortada… Bu süre hep beraber olgunlaştıracağız. Bu süreçte görev başındayız.”

CHP İlçe Merkezine iletilen bilgilendirme, en kısa sürede SMS yoluyla tüm üyelere duyuruldu. Eylem Gözeldere

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com