Türkiye’nin başı sağolsun

Türkiye’nin duayen isimlerinden hayatına 90 yılı sığdıran Ara Güler hayatını kaybetti. Ara Güler hakkında Belediye Başkanları paylaşımda bulundular.

16 Ağustos 1928 yılında Beyoğlu’nda doğan Ara Güler 90 yıllık hayatına birçok başarı ve fotoğraf sığdırdı. Türkiye’de fotoğrafın duayeni olarak kabul edilen Ara Güler geçtiğimiz gün hayata gözlerini yumdu. Güler için Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulundular.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Yaşam size verilmiş boş bir filmdir. Her karesini mükemmel bir biçimde doldurmaya çalışın.” Fotoğraflarıyla 68 yıldır zamanı durduran ve bugün 90 yaşında kaybettiğimiz önemli değerlerimizden Ara Güler’i kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyorum. Türkiye’nin başı sağolsun” dedi.

Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, “Fotoğraf dünyasının duayenlerinden büyük usta Ara Güler’e Allah’tan rahmet ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Ölümsüz kareleriyle hep yaşayacak…” cümlelerini kullandı.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com