Kadının temsiliyeti masaya yatırıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları geçtiğimiz gün Geniş Katılımlı Danışma Kurulu Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Danışma Kurulu toplantısında kadının siyasetteki yeri üzerinde önemle duruldu.

CHP Kadın Kolları geçtiğimiz gün Çanakkale Belediyesi Çalışanları Sosyal Tesisleri’nde saat 17.30’da danışma kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Gerçekleşen toplantıya İl Başkanı İsmet Güneşhan, Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar, İl Kadın Kolları Başkanı Sibel Erol katıldı. Toplantıda kadın kollarının faaliyetleri ve siyasette kadın yeri üzerinde titizlikle duruldu.

“Siyasette kadın temsiliyetinin artmasını diliyoruz”

Danışma Kurulu açılış konuşmasını yapan CHP İl Kadın Kolları Başkanı Sibel Erol, “Kadın Kolları Genel Merkezi’mizin almış olduğu bir karar ile yerel yönetimlerde kadın temsiliyetinin arttırılması konusunda bir toplantı düzenledik. Kadınlar olarak yerel yönetimlerin bütün hizmetlerini alıyoruz. Yerel yönetimlerin bütün hizmetlerini almaya da adayız. Hizmetleri tüketirken, yerel makamlarda olmayı kadınların sorunlarının çözümünde daha etkin olunacağını düşünüyoruz. Kadın adaylarımızın çoğalması ve kadın temsiliyetinin yönetimde arttırılmasını ben gönülden ve yürekten istiyorum.

“Toplumda yüzde 51’iz temsilde çok az kişiyiz”

Çok teknik konuşmak istemiyorum, bugün evlerinizden çıktınız buraya geldiniz. Bu sizin dışarıdaki insanlardan farkınızı gösteriyor. Yönetimde bir şeylerin doğru gitmediğini hepimiz görüyoruz. Pazarda iki poşet alışveriş yaparken şu anda bir poşet yapıldığını görmüyor muyuz? Bizim sorunlarımız ekonomik, bizim sorunlarımız yaşamsal. Bu sorunlar aslında aile hayatından başlayarak, hayatın her alanında var. Yüzde 50 yüzde 50 nüfus oranına sahibiz. Biz eğer toplumda yüzde 50-51 oranında varsak, neden yönetimde fazla değiliz? Temsiliyetimizi çoğaltmak adına burada toplanıyoruz” dedi.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com