“Eceabat’a CHP bayrağını dikeceğiz”

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) adaylık başvuru tarihinde sona doğru hareketli günler yaşanıyor. Genel seçimlerde CHP’nin rekor oy aldığı Eceabat’a, yerel seçimde de CHP bayrağını dikmek isteyen aday adayları dün geniş katılım ile açıklamalarını yaptı.

İlk olarak Eceabat Belediye Meclisi’nin en genç üyesi Metin Övün, gençlerin ve partililerin de desteğiyle belediyeyi yönetmeye hazır olduğunu açıkladı. Adaylığını açıklayan diğer bir aday ise tecrübeli siyasetçi Engin Karataş oldu. İlçenin sayılan ailelerinden birinin ferdi olan Engin Karataş da adaylık konusunda iddiasını korurken daha önce adaylığını açıklayan Timur Koşal ile birlikte belediye başkan aday adayı sayısı üçe çıktı.

Eceabat’ın senelerdir çok kötü yönetildiğini vurgulayan üç aday adayı da CHP İlçe Başkanı Muzaffer Övün ile birlikte CHP bayrağını Eceabat Belediyesi’ne dikmeye kararlı olduklarını iddialı bir şekilde gösterdi. 4 Kasım’da yapılacak eğilim yoklamasının ardından belli olacak CHP adayının etrafında birleşme sözü verdi.

Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com