Celal Karakaş Çanakkale’ye talip

CHP Geçmiş dönem Merkez İlçe Başkanı Celal Karakaş, Çanakkale Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin geçmiş dönem Belediye Meclis Üyeliğini ve Merkez İlçe Başkanlığını yapmış bir isim olan Celal Karakaş, dün CHP İl Başkanlığı’nda saat 13.00’te, Çanakkale Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Karakaş’a adaylık açıklamasında, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan’da eşlik ettiler.

“Ön seçim şart diyorum”

Celal Karakaş yapmış olduğu aday adaylığı açıklamasında, “Bugün burada benimle birlikte olan siz siyasi yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ben de aynı şekilde demokrasinin olmazsa olmazı sandık diyorum, ön seçim diyorum. Çanakkale Belediye Başkanı’nı seçerken, oy kullanacak CHP’li üyelerin aynı zamanda CHP’nin adayını da belirlemek isteyeceklerini ve buna hakları olduğunu düşünüyorum. Bu konuda İl Başkanım Sayın. İsmet Güneşhan ve merkez İlçe Başkanım Sayın. Ali Uyanık’ın gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyorum.

“Doğup büyüdüğüm şehrime hizmet etmek istiyorum”

Çanakkale Belediye Başkanlığı arzum, doğup büyüdüğüm, sokaklarında çocukluğumu geçirdiğim, 22 yıldır Ortopedi Uzmanı olarak çalıştığım şehrime hizmet etmek, Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, partili partisiz herkesi kucaklayan bir anlayıştan gelmektedir.

“Çanakkale’yi Avrupa’ya açılan kültür başkenti yapmak istiyorum”

Hedefim, büyüyen Çanakkale’mizi alt yapı, üst yapı yatırımları tamamlanmış, yarının planlaması yapılmış, Avrupa’ya açılan bir kültür başkenti yapmaktır. Çanakkale bu anlamda tarih, kültür, doğa zenginliği açısından her türlü imkana sahiptir.

“Çanakkale’yi çağdaş bir üniversite kenti yapmak için çabalayacağım”

En önemli eksiklerimizden olan uluslararası standartlarda bir kongre merkezini ve turizm yatırımlarını yaparak, iş bulmak adına başka şehirlere giden gençlerimize iş alanı yaratmak, aynı zamanda turizm etkinliğini 365 güne yaymak ve Çanakkale’nin turizm ve kongreler şehri olması en önemli hedeflerimden olacaktır. 50 binin üzerinde üniversite öğrencisi olmak üzere 70 binlere ulaşan genç nüfusu ile Çanakkale’nin aynı zamanda çağdaş üniversiteler kenti olması yolunda çaba sarf edeceğim.

“Çanakkale’yi yöneteceğime inanıyorum”

10 yıllık Belediye Meclis Üyeliğim boyunca gösterdiğim performans ve özen, bu kenti yönetmek adına bana gereken Çanakkale Belediye Başkan adaylığı cesaretini vermiştir. Yaşamım boyunca yaptığım gibi gülen yüzümle, sıcak dokunuşumla, şehrin yaşlısını gencini kucaklayarak bu kenti yöneteceğime inanıyorum” dedi.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com