Başgan! – Bölüm I

Kalabalık grup heyecanla bağırdı “Tunç Başgaaaan!”

Yavaşça elini kaldırdı Tunç. Bu hareketi ile hem teveccühü belli ediyordu hem de kalabalığı sakinleştiriyordu. “Ah” dedim kendi kendime “İşte Halkın bağrına basabileceği bir başgan.”

Aslına bakarsanız bütün bu hikaye bir şaka ile başladı. Şelale ve Erdem bize gelmişlerdi, çeşitli konular üzerine muhabbet ederken -ki genelde çeşitli konulardan muhabbet ederiz- konu yerel seçimlere geldi.

Erdem : Eee Tunç oyunu kime vereceksin?

Tunç   : Valla bilmiyorum ki mevcut başgana verebilirim.

Erdem : Sen Talaş?

Talaş   : Valla benim ona veresim yok.16 senedir aynı adam yeter. Bide geçenlerde utanmadan “Bu makam kimsenin babasının malı değil” demiş.

Şelale : Hahahaha. İnanmıyorum ya.

Erdem : Ya ne biliyim aday adaylarını görmüyor musunuz? Akbaba kılıklı herifler. Gerçekten ne kadar iş bilmez adam varsa siyasetle ilgileniyor şu ülkede. Oysa çok daha kalifiye insanların bu görevlere gelmesi/getirilmesi lazım. İddia ediyorum Tunç bugün aday olsa hepsinden daha iyi işler yapar.

Tunç   : Tabi lan. Eğitimliyim. Güncelim. Şeytani çıkarlarım yok. Milletim bana görev verirse, görevimi en iyi şekilde yaparım.

Talaş   : Aahahha. Şuna bak ya cümlesi bitmeden siyasetçi ağzına geçti bile.

Şelale : Hahaha. Tunç seni bu işe sokmalıyız. İnsanlar bıktı bu adamdan başka alternatifi olmadığı için buna oy veriyorlar.

Tunç   : O nasıl oluyor anlamadım!

Şelale : Ya anlasana! Yakın oldukları partinin adayı bu adam. Bunu istemiyorlar ama karşı adaya oy verecek olurlarsa desteklemedikleri partiye destek vermiş olacaklar.

Tunç   : Oha çok karışık! Vatandaşımı bu çıkmazdan çıkarmalıyım.

Talaş   : Ahahaha sen bu işi cidden kıvırırsın. Şeytan tüyü var sende.

Bazı zamanlar geyik muhabbetler mizahın dinamizmini arkasına alarak baş edilemez bir gerçekliğe dönüşür. O gün, o odada olan tam olarak buydu.

Erdem : Şaka bir yana yapalım mı böyle bir şey?

Talaş   : Tamam da parti Tunç’u neden aday göstersin.

Şelale : Hangi parti?

Talaş   : Yerelde iktidar olan.

Erdem : Göstermez tabii. Çıkarı olanları desteklerler. En az onlar kadar pisliğe batmış olması lazım yoksa tedirgin olurlar.

Talaş   : O kadar mı kötü durum?

Erdem : Çok fena.

Tunç   : Tamam da oğlum. Beni kimse tanımıyor. Parti aday göstermez diyorsunuz. Ben nasıl başgan olcam?

Erdem : Adım adım gidelim.

Tunç   : Dinliyorum sayın Kaya. Talaş hanım not alır mısınız?

Devamı yarın…

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com