“Yeni nefes Yeni Kepez”

Kepez CHP Belde Başkanı Birol Arslan, dün CHP İl Başkanlığı’nda Kepez Belediye Başkanlığı için aday adaylığını resmen açıkladı.

CHP Kepez Belde Başkanı Birol Arslan, Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Kepez’de Belediye Başkanı olabilmek adına aday adaylığını açıkladı. Arslan dün saat 13.00’te CHP İl Başkanlığı’na gelerek aday adaylık açıklamasını gerçekleştirdi. Arslan’a CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, CHP Disiplin Kurulu Üyesi Serdar Soydan, CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’da eşlik etti.

“24 yıl akaryakıt istasyonlarında yöneticilik yaptım”

Ben Birol Arslan; 1971 Çanakkale doğumluyum. İlk ve Orta Okulu Kepez’de, Liseyi Çanakkale’de bitirdim. Askerlik görevimin ardından 1994 yılında Gökhanlar Ailesinde iş hayatıma başladım. Aralıksız 24 yıl Akaryakıt İstasyonlarında yönetici olarak görev yaptım.

“Ağabeyim Ülgür Gökhan’a teşekkürlerimi sunuyorum”

Bugün burada olmama katkı sağlayan başta Aileme ve Öğretmenlerime; İş Ahlakını ve çalışma adabını bana aşılayan Gökhan ailesine, Merhum Ruşen Fuat Gökhan’a ve değerli Büyüğüm, Ağabeyim Sayın Ülgür Gökhan’a saygılarımı ve şükranlarımı sunuyorum.

“Kepez büyüdü ve gelişti”

Doğup büyüdüğüm, halen yaşamımı sürdürdüğüm ve tüm evrelerine bizzat şahit olduğum yer Kepez. Kepez’de çocukluğumun ilk yıllarında evlerde elektrik yoktu; Annelerimiz, ninelerimiz gaz lambası ile aydınlanırdı ve yine evlerde su bile yoktu, bakırlar ile Kocaçeşme’den sular taşınırdı.  Meyve bahçeleriyle çevrili, herkesin birbirini tanıyıp komşuluk ettiği Kepez Köyü çok gerilerde kaldı. Kepez büyüdü, gelişti. “Türkiye’nin en büyük Beldesi” oldu.

“Belediyeler ekonomik ve sosyal hayata yön verir”

İşte yaşanan tüm bu evrelerde; gerek Köy iken, gerek belediyelik iken görev yapmış olan tüm Muhtarlarımıza ve İhtiyar Heyetlerine, gerekse Belde olduktan sonra Belediye Başkanlığı yapan tüm Belediye Başkanlarımıza ve tüm Belediye Meclis Üyelerimize ve tabii ki tüm Belediye emekçilerine Kepez’e yapmış oldukları hizmetleri için teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum. Belediyeler sadece bir hizmet kurumu olarak görülüyor. Oysa belediyeler, hizmet üretmekle birlikte, kentin sosyal ve ekonomik yaşamına da yön verir. Halkla beraber ortak sorunlarının çözüleceği yerlerdir.  Yani Halkın demokratik haklarını kullandığı, yönetime katılım sağladığı kurumdur. Hangi hizmet, kimle nasıl üretilecek, buna ortak karar verilirse orada demokrasi vardır. Demokrasinin olduğu yerde ise huzur vardır, barış vardır. Doğru hizmetin doğru yere ulaşması söz konusudur.

“Kepez’i çiçek bahçesine çevireceğim”

Her şeyden önce gönlüm sizlerle daima muhabbet halindedir. Bir Kepez’li olarak yaşadığımız sorunların farkındayım dahası Kepez’lilerin bir belediyeden neler beklediğinin de farkındayım. Geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımıza mutlu ve güvenle büyüyebilecekleri engelsiz yaşam alanları kazandıracağıma söz veriyorum. Kepez’lilerin mutlu, huzurlu ve daha iyi hayat koşullarında yaşaması için tüm gücümle çalışacağıma söz veriyorum. Emekçisi olduğum Partim, sevdalısı olduğum halkım ve sizler, bu onurlu görevi bana verdiğiniz takdirde,  Kepez’i her düşünceden, her kültürden ve her renkten bir çiçek bahçesine çevireceğime söz veriyorum.

“Aday Adaylığımı açıklıyorum”

Kepez’de yaşayan insanların mutluluğunu ve refahını merkez alan, doğru, sürdürülebilir planlama ve yatırımlarla Memleketim Kepez’i, Kepez Halkıyla birlikte yönetmek için Kepez Belediye Başkanlığı Aday Adaylığımı kamuoyuna ilan ediyorum” açıklamalarında bulundu.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com