Yediemin külliyen zarar oldu

Geçtiğimiz günlerde taksiciler ile toplantıda bir araya gelen Çanakkale Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Demir, Yediemin otoparkındaki araç doluluk oranı ve otoparkta çürüyen araçlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Çanakkale’nin çıkışında Çan yolu üzerinde bulunan Yediemin otoparkı her geçen gün daha da dolmaya ve her geçen gün daha da daralmaya başladı. Hatırı sayılır bir araç doluluk oranında üzerine çıkan Yediemin otoparkına Şoförler Odası Başkanı Mehmet Ali Demir tepki gösterdi.

Demir yapmış olduğu açıklamada, “Otoparkta eskiye yönelik araçlar var. Biz bunlara dosya yaptık. Cimer’e başvuruda bulunduk. Federasyona yazdık. Kesinlikle bu araçlara yönelik kanun çıkması gerekmektedir. Bir yıl bağlı olan aracına, hangi kurum bağladıysa bağlasın, vatandaş alamıyorsa o araçların satılması gerekmektedir. Örneğin; Benim borcum 20 bin TL. Benim aracım bağlanmış, aracımın fiyatı 15 bin TL. 15 bin TL kurtarmıyor diye satışı istenmiyor. Benim 15 bin TL olan aracım güneşin alnında dura dura 10 bin TL oluyor. Borcum 20 bin TL’den 25 bin TL’ye çıkıyor. Avukat gideri, otopark gideri derken borç giderek katlanıyor. Kesinlikle bu konuyla ilgili, kanunda bir değişiklik yapılması gerekmektedir.

Yediemin otoparkı 19 dönümlük bir arazidir. 19 dönümlük arazi tamamen doldu. Orada bin tane motosiklet vardı. Araç sayısına değinmiyorum bile” cümleleri ile konuya tepki gösterdi.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com