Emekli Astsubaylar törende bir araya geldi

Emekli Astsubaylar Derneği’nin kuruluşunun 34. Yıl dönümü Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı.

Emekli Astsubaylar Derneği’nin 34.Kuruluş Yıl Dönümü dün saat 12.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı. Törene CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, İYİ Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Emekli ve görevdeki astsubaylar ve vatandaşlar katıldı.

Düzenlenen törende konuşma yapan Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Çanakkale İl Başkanı İsmail Erdem, “Kara, Hava, deniz ve Jandarma Genel Komutanlığı’nda görev yaptıktan sonra emekli olan Astsubaylar ve eşleri bir araya gelerek 1983 tarihinde Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’ni kurmuşlardır. Derneğimizin Genel Merkezi Ankara’da olup genel merkeze bağlı 97 şubesi vardır. Genel üye sayısı ise 29 bin 500’dür. Çanakkale Emekli Astsubaylar Derneği ise 10 Mayıs 1984 tarihinde kurulmuş olup 850 üye ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Derneğimizin kuruluş amacı; Atatürk devrim ve ilkelerini savunmak, yapılacak her türlü çalışmaya maddi ve manevi destek saplamak. Üyeler için yurt içi ve yurt dışı geziler tertip etmek ve çeşitli konularda konferanslar düzenlemek. Bütçenin elverdiği nisbette yardıma muhtaç öğrencilere burs vermek ve yardım etmektir. Vatanımız için şehit olanlara Allah’tan rahmet, gazilerimize ve ailelerine sağlıklı günler diliyoruz” açıklamasında bulundu.

Açıklamanın ardından Anneler Derneği üyelerinin halk oyunları gösterisi ve mehter takımının gösterisi gerçekleşti.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com