Çan Halısı desenleri trafolarda

Çan’da elektrik dağıtımının yapıldığı trafolar Çan Halısı ve modern desenler ile boyanarak, temiz ve estetik bir görünüme kavuşturuluyor.

Çan Belediyesi haber bülteninde yer alan bilgilere göre, ilçede bulunan elektrik trafolarını modern desenler ile boyayarak kentin havasına değişik bir renk katmaya başladı. İlçenin çeşitli yerlerinde bulunan elektrik trafoları Çan Halısı ve farklı desenler ile boyanarak daha estetik bir görünüm kazandı.

Çan Belediyesi El Sanatları Atölyesi usta öğreticileri ve öğrencilerince boyanan elektrik trafoları vatandaşların beğenisini kazandı.

İlçenin havasına değişik bir renk katan elektrik trafolarının boyanmasının halk tarafından da benimsendiğini belirten Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu :“Çanımızı güzelleştirmek adına elimizden gelen gayreti sonuna kadar göstereceğiz” dedi.

Çan’ın unutulmaya yüz tutmuş değerlerini ve sanatlarını yeniden canlandırmaya devam ettiklerini belirten Başkan Kuzu:“ Çan Halısı bizim yıllardır süren bir geleneğimiz, elektrik trafolarını da Çan Halısı ile boyayarak bu kıymetli değer için bir farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com