AFAD’tan seminer

Çanakkale İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından 13 Ekim’in Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Günü olarak kutlanması nedeniyle Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde seminer düzenlendi.

13 Ekim Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Günü dolayısıyla AFAD tarafından ÇOMÜ Turgut Özal Konferans Salonunda bir seminer düzenlendi. AFAD İl Müdürlüğü haber bültenine göre seminere AFAD İl Müdürü Levent Yılmaz, Acil Yardım ve Afet Yönetimi (AYAY) Bölümü Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Serkan Özden, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

AFAD Müdürü Levent Yılmaz yaptığı açılış konuşmasında meydana gelebilecek afetlere ve acil durumlara hızlı, etkin ve başarılı bir şekilde müdahale edilebilmesi için mevcut kaynakların belirlenmesinin, gerekli planlamaların yapılmasının, eğitimler ve tatbikatlar düzenlenmesinin, araç-gereç ve ekipman kapasitesinin geliştirilmesinin, yeni teknolojilerden faydalanılmasının, erken uyarı sistemleri kurulmasının ve kurumlar arası işbirliği ile koordinasyonun etkin bir biçimde sağlanmasının önemine değindi.

Açılış konuşmasının ardından AFAD personellerince Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü öğrencilerine Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) ve Afet Yönetim ve Karar Destek Sistemi (AYDES) anlatıldı.

 



WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com