Doktordan Hemşireye Şiddet

Barbaros Mahallesi’nde Havaalanı Kavşağı yakınlarında bulunan aile sağlığı merkezinde çalışan doktor, mesai arkadaşı olan hemşireyi darp etti.

İddialara göre Barbaros Mahallesi’nde bulunan 100.Yıl Aile Sağlığı Merkezi Sevim Bayar Sağlık Hizmet Binası’nda görevli bir doktor mesai arkadaşı olan hemşireye defalarca tokat attı. Olay geçtiğimiz Cuma günü saat 15.00 sularında Sevim Bayar Sağlık Hizmetleri Binası’nda gerçekleşti. Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli uzman doktor E.N.O iddialara göre aynı merkezde görevli E.S.Y’ye defalarca tokat attı.

Sağlık Merkezi’nde çalışan diğer personellerin araya girmesiyle doktor sakinleştirildi ve taraflar birbirlerinden ayırıldılar. Hemşire E.S.Y olaydan sonra darp raporu alarak, kendisine şiddet uygulayan doktordan şikayetçi oldu. Olayla ilgili polis soruşturma yürütürken, İl Sağlık Müdürlüğü’de konuyla ilgili soruşturma başlattı.

Türkiye’de son yıllarda hekimlere artan şiddet olaylarının her kesimde tepki görmesinden sonra bir doktorun bu şekilde hemşireyi darp etmesi Çanakkale’de tepkiye neden oldu.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com