Yerel seçim çalışmaları hızlandı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Merkez İlçe Başkanlığı tarafından yerel seçimler öncesinde Daraltılmış Danışma Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

AK Parti’de yerle seçimler öncesi danışma meclis toplantıları yapılmaya devam ediyor. Hafta sonu Merkez İlçe Başkanlığının organize ettiği Danışma Meclis Toplantısı Ticaret Borsası toplantı salonunda yapıldı.

Divan Başkanlığını Teşkilat Başkanı Hüseyin Babacanoğlu’nun yaptığı toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek; “Bizler Genel Merkezimiz tarafından bize görev tevdii edilmesinin ardından kısa süre içerisinde 24 Haziran genel seçimlerinin kararı alındı. Akabinde hemen çalışmalara başlayarak kendimize 2 hedef belirledik. Bunlardan birincisi 24 Haziran seçimlerinde partimizi birinci parti yaparak 2 ya da 3 milletvekilimizi Ankara’ya göndermek, diğeri ise 30 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimlerde CHP’nin kalesi olarak görülen Çanakkale’yi AK Parti belediyeciliği ile tanıştırmak oldu. Bu hedeflerimizden birincisini 24 Haziran seçimlerinde gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çanakkale’de birinci parti olarak Sayın Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan ve Sayın Jülide İskenderoğlu’nu partimizi temsilen Ankara’ya gönderdik. Şimdi önümüzde 2. hedefimiz var. Burada da yönetim kurulum ile birlikte “Amaç Bir Hedef Bir” sloganıyla 30 Mart yerel seçim çalışmalarımız ile ilgili çalışmaların startını vermiş bulunuyoruz. Bizler Çanakkale’de alacağımız her bir oyun kentin AK Belediyecilik ile tanışması açısından arz ettiği önemi biliyoruz. Çıktığımız bu yolda önce Allah’a, sonra mahalle teşkilatlarıma ve feraset sahibi halkımıza güveniyoruz. Bizler kenetlendiğimizde Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yolundan yürüdüğümüzde aşılamayacak bir engel görmüyoruz. Çanakkale Merkez Belediyesi’nin bizim için ayrı bir önemi var. Doğru bir çalışma ile kendimizi iyi ifade ederek inşallah Çanakkale Belediyesini kazanacağız. İnşallah biz bütün yaraları saracağız ve Çanakkale’yi tek çatı altında toplayacağız. Bize oy veren, vermeyen, herkes huzurla ve özgürce yaşayacak. Bunu halka en iyi şekilde aktararak onların gönüllerinde bir yer alacağımıza inanıyoruz.” dedi.

Yıldız “Çanakkale değişim istiyor”

Yerel seçimi değerlendiren İl Başkanı Yıldız şunları söyledi: “24 Haziran seçiminde Çanakkale’de açık ara 13.000 oy farkı ile 1. Parti olduysak, göğsümüzü gere gere 2 milletvekili çıkarabildiysek bunda sizlerin de çok büyük payınızın olduğunu bilmenizi istiyorum. Her birinize emekleri için ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Aynı başarıyı tekrarlamak için önümüzde kendimiz ve nefsimiz dışında bir engel görmüyorum. Eğer bu teşkilatlar kenetlenirse, hedefe kilitlenirse başaramayacağı bir şey olmadığına inanıyorum.

Ben dâhil, her birimiz ev ev, sokak sokak geziyoruz, hemşerilerimizle sohbet ediyoruz. ‘Ben bu belediyeden memnunum, Çanakkale hak ettiği hizmeti alıyor’ diyebilen kaç kişi görüyoruz? İdeolojik körlük yaşayan bir kısım seçmen dışında, genel seçimde hangi partiye oy vermiş olursa olsun makul bir şekilde yerel seçimi değerlendiren tüm Çanakkaleliler değişim diyor.

İlk defa sokak Çanakkale’de değişimi bu kadar güçlü konuşuyor. İnanın! Çanakkale Belediyesini kazanacağımız Çanakkaleli hemşerilerimize hediye edeceğimiz, özlenen ve beklenen seçim bu seçim. İnşallah 31 Mart’ta partimiz için 17 yıllık, Çanakkale için 30 yıllık bu özlem sona erecek. Çanakkale hak ettiği şekilde yönetilecek. Çanakkale’yi artık belediye grubu denen rant grubu değil, Çanakkaleliler hep birlikte yönetecek.

Son belediye meclisinde izlemişsinizdir; belediyenin benzin istasyonu 8 ayda 1.191.000 TL, Türkan Saylan Sosyal Tesisleri 500.000 TL, Golf, Özgürlük Parkının da dâhil olduğu hizmet grupları, toplamda 2.260.000 TL 8 ayda zarar etmiş.

Buradan söz veriyorum, belediyeyi kazandığımızda göreceksiniz o çayı, kahveyi belediyenin şu anki fiyatının altında maliyetine vereceğiz yine de bir kuruş zarar ettirmeyeceğiz.

Halkın kaynaklarını, iflas etmiş bu zihniyetle, daha fazla sömürtmeyeceğiz, israf ettirmeyeceğiz,  tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirmeyeceğiz.”

Danışma toplantısına İl Başkanı Gültekin Yıldız, Milletvekili Jülide İskenderoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Balık, ilçe yöneticileri, köy temsilcileri ve mahalle başkanları katıldı.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com