Kütüphaneden Gençlere Psikolojik Destek

Sağlık Bakanlığı tarafından 81 ilde, Dünya Ruh Sağlığı Günü sebebiyle etkinlikler düzenlendi. Bu kapsamda İl Halk Kütüphanesinde gençlere seminer verildi.

Dünya Ruh Sağlığı Günü sebebiyle Sağlık Bakanlığı tarafından 81 ilde kütüphaneler ve gençlik merkezleri başta olmak üzere üniversiteler ve sağlık kurumlarında çeşitli etkinlikler planlandı.

Kütüphane salonunda verilen seminerle ilgili konuşan Çanakkale Mehmet Akif Ersoy İl Halk Kütüphanesi Müdürü Osman Zeki Coşar, şunları söyledi: “Bugün gençlerimizin yoğun stres yaşadığı sınav kaygısı üzerine İl Sağlık Müdürlüğümüzün psikologları tarafından motivasyon, stresle başa çıkma ve psikolojik dayanıklılık konularında seminer verildi. Kütüphanemizi yoğun olarak sınava hazırlanan öğrencilerimize hizmet vermektedir. Onların güvenli, sessiz ve sıcak bir ortamda daha uzun süre çalışmaları için hizmet saatlerimizin limitlerini kaldırdık. Haftanın 7 günü 24 saati boyunca kütüphanemiz açık bulunuyor. Gençlerimiz bu durumdan bir hayli memnunlar, kütüphane kullanıcımız yoğunlaştı. Bugün bu etkinliği bizlerle paydaş olarak planlayan yetkililerimize biz de teşekkür ediyoruz.

BU HAFTA DA ‘ERGENİ ANLAYAN AİLE’ SEMİNERİ VERİLECEK

“Bu tür etkinliklere kapımız her zaman açıktır. Toplumun her kesimine hitap eden halk kütüphanelerini, halkımızın ikinci evi olarak görmelerini dileriz.  Önümüzdeki hafta ebeveynlere ergenlikte olan çocukları ile ilgili ‘Ergeni anlayan Aile’ konulu seminer verilecektir. Çanakkale halkımızın bu önemli konuda hassasiyet göstererek katılım sağlayacağından eminiz.

G.Nermin YıldızWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com