“Keyfi uygulamalara seyirci kalamayız”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu, üyelerinin bankalarla yaşanan sorunları ile ilgili olarak çözüm masası kurdu. ÇTSO’dan yapılan açıklamada “Ekonomik sorunların ağırlaştığı bu dönemde, iş dünyasının ayakta sağlam durabilmesi adına Hükümetimizin destekleri ve teşvikleri arttırma çalışmaları, enflasyonla mücadele tedbirlerine rağmen ısrarla sürdürülen keyfi uygulamalara seyirci kalamayız.” denildi.

ÇTSO, bir basın açıklaması yayımlayarak oda üyelerinin bankalarla yaşadığı problemlerin çözümü için bir masa kurduklarını duyurdu. Odanın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Ekonomik açıdan zor bir dönemden geçiyoruz.

Bu sürecin atlatılmasında gemide kim varsa herkes, her kurum omuz omuza sorumluluk bilinci ile hareket etmelidir.

Odamıza gerek üyelerimizden,  gerekse üye olmayan vatandaşlardan,  özellikle son zamanlarda bankalarla olan ilişkilerinde yaşanan sıkıntılar ile ilgili artan bildirimler almaktayız.

Günü gelmeyen kredilerin geri çağırılması, gayrimenkullerin değerinin altında işleme alınması, banka ile müşterisi arasında gizli tutulması gereken görüşmelerin üçüncü şahıslarla paylaşılarak dedikodulara fırsat verilmesi, keyfi uygulama ve ayrımcılık yapılması gibi uygulamalar,  yaşanan ekonomik daralmayı daha da körüklemektedir.

Ekonomik sorunların ağırlaştığı bu dönemde, iş dünyasının ayakta sağlam durabilmesi adına Hükümetimizin destekleri ve teşvikleri arttırma çalışmaları, enflasyonla mücadele tedbirlerine rağmen ısrarla sürdürülen keyfi uygulamalara seyirci kalamayız.

İş dünyası finansmana kolay ve hızlı erişebilmelidir.

Yönetim Kurulumuzun 10 Ekim 2018 tarih ve 25 no’lu oturumunda bu bildirimlerin kayıt altına alınması, konularına göre düzenlenmesi ve ilgili kurumlara iletilerek çözüm için takibinin yapılması amacıyla gizlilik esası çerçevesinde bir birim kurulmasına karar verilmiş ve Genel Sekreterimiz Sema Sandal görevlendirilmiştir.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu zorlu günlerin elbirliği ile aşılacağına inancımızın tam olduğunu belirterek üyelerimizin bilgisine sunarız.”WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com