Kapı artık işaret dilinde de açık

İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve Çanakkale Valiliği bünyesinde de uygulanan Açık Kapı projesi kapsamında görev alan personele İşaret Dili eğitimi verildi. Bu eğitimlerle birlikte işitme engelli vatandaşların daha iyi hizmet almaları hedefleniyor.

Çanakkale Valiliği bünyesindeki Açık Kapı projesi ve diğer bazı başka birimlerin personeline işaret dili eğitimi verildi.

Çanakkale Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Vatandaşlarımızın talep, öneri, şikâyet ve sorunlarını görevli personel aracılığıyla daha hızlı çözüme kavuşturulması amacıyla İçişleri Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen ve Çanakkale Valiliği’nde vatandaşların taleplerini en kısa sürede karşılayan  “Açık Kapı” da işitme engelli vatandaşlarımız da en iyi hizmeti alacak.

Çanakkale Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından hazırlanan ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Herkese Açık Kapı” projesi kapsamında, Valilik personeline  “İşaret Dili” eğitimi verildi.

Uzman Eğitmen tarafından verilen İşaret Dili eğitimi alan Çanakkale Valiliği Açık Kapı personeli ve Valilik Birimlerinin personeli işitme engelli vatandaşlarımızla daha iyi iletişim kurarak engelli vatandaşlarımızın da en iyi hizmeti almalarını sağlayacaklar.”WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com