Faciaya ramak kalmıştı

Cuma günü sabah saatlerinde Barbaros Mahallesi’nde bulunan Marina Restaurant önünde alt yapı çalışması yapan Belediye ekipleri yanlışlıkla doğalgaz borusunda kaçağa neden oldular. Bölgede doğalgaz hemen kapatılarak olası bir facianın önüne geçildi.

Cuma günü sabah saatlerinde Barış kordonunun devamında süren alt yapı çalışmaları kapsamında Belediye ekipleri bölgede çalışma yürüttüler. Alt yapı çalışmaları kapsamında Marina Restaurant’ın hemen önünde açılan asfaltta çalışma yapan kepçe doğalgaz borusuna isabet etti. Boruda ufak bir kaçak meydana geldiğini fark eden ekipleri Doğalgaz Acil’e durumu ihbar etti.

Bölgeye Doğalgaz Acil ekipleri gazı anında kestiler ve gazın çevreye daha fazla yayılmasını engellediler. Bölgede edinilen bilgi kapsamında doğalgazda çok fazla kaçak olmadığı her hangi bir patlak oluşmadığı fakat boruda bir tahribatın meydana geldiği belirtildi. O bölgede yaşayan apartman sakinlerinin gaz kesintisinden etkilenmediği belirtilirken, restauranta bir müddet gaz gitmedi. Bölgede yapılan teknik onarım çalışmalarının ardından gaz tekrardan açıldı. Belediye ekiplerinin erken müdahalesi ve durumu hemen fark etmeleri neticesinde olası bir facianın önüne geçilmiş oldu.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com