En keyifli istifa!

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) istifalar peş peşe geldi. Seçim takviminin başlamasının ardından istifaların son günü olan dün, Çanakkale CHP’de hareketli dakikalar yaşandı. Belediye Başkanı, İl Genel Meclisi Üyeliğine ve Belediye Meclisi Üyeliğine aday adayı olan ilçe başkanları, istifalarını İl Başkanı İsmet Güneşhan’a teslim ederken ilçe yönetimlerinden de bir bir istifa haberleri geldi. Yeni dönemde daha iyi bir görev için istifa eden yöneticilerin keyiflerine diyecek yoktu.

1-19 Ekim 2018 tarihleri arasında aday adaylık başvuru sürecinin devam ettiği CHP’de, dün örgüt görevinde bulunan partililerin istifalarının son günüydü… Belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği ve il genel meclisi üyeliği için aday adayı olacak partililerin dün 17.00’ye kadar istifalarını vererek başvurularını yapmaları gerekiyordu. Aday olamayanlar ise görevlerine yeniden geri dönebilecek.

İKİ BAŞKAN BELEDİYEYE TALİP BİRİ İL GENELE

Gelibolu İlçe Başkanı Nevzat Kaya, istifasını vererek Gelibolu’dan il genel meclisi üyesi aday adayı olurken Gökçeada İlçe Başkanı Memet Güneşhan da istifasını il başkanlığına vererek Gökçeada Belediye Başkanı aday adayı oldu. Güneşhan gibi Ayvacık İlçe Başkanı Mesut Bayram da Ayvacık Belediye Başkanlığına aday adayı olmak için dün istifasını vermişti. İl Başkanı İsmet Güneşhan da istifa dilekçelerini il yöneticileri ile birlikte kabul ederek adaylara başarılar diledi.

GÜNEŞHAN: “BAŞKANLARIMIZA HAYIRLI OLSUN”

Başkanların istifaları hakkında gazetemize konuşan İl Başkanı İsmet Güneşhan, Gökçeada İlçe Başkanı Memet Güneşhan’ın başvurusunu değerlendirirken “Gökçeada İlçe Başkanımız, Belediye Başkan aday adaylığı için istifa dilekçesini il başkanlığımıza verdi. Kendisini hem kutluyoruz hem hayırlı olsun diyoruz.” derken, Gelibolu İlçe Başkanı Nevzat Kaya’nın istifası için ise “Gelibolu İlçe Başkanımız, Gelibolu İl Genel Meclisi aday adaylığı için istifa dilekçesini vermiştir. Onu da kutluyor başarılar diliyorum.” dedi.

KAYA: “GÜNEŞHAN ÖNÜMÜ KESTİ”

Başkan’ın ardından söz alan Kaya ise adaylık konusunda düşüncesinin başka olduğunu ancak Güneşhan’ın önünü kestiğini vurgulayarak sitem etti. İki dönem Gelibolu İlçe Başkanlığı yapan Kaya, gazetemize adaylığı ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Sonraki dönem içerisinde Çanakkale il merkezinde aktif siyaset ve Çanakkale’nin tüm ilçelerini kapsayan yerel parlamentoda görev alıp partimin temsilini burada yapmak için aday olacağım. Bunu da iyi yapacağım için eski bürokratik deneyimlerim ve başkanlık deneyimlerimi buraya taşıyacak, yeri geldiğinde olması gerekeni en iyi şekilde yapma noktasında gayret içinde olacağım. Aday adaylığımı açıklamak ve seçilirsem Çanakkale’deki temsili en iyi şekilde Cumhuriyet Halk Partisi adına yapmak emeli ve düşüncesi içerisindeyim. Bu niyetle yola çıktık. 2018/1 sayılı genelgemiz ve genel merkezimizin talimatları doğrultusunda, 12 Ekim 2018 tarihi 17.00’ye kadar yönetimlerde bulunan arkadaşların ayrılmasına bağlı kalarak partinin talimatını yerine getiriyoruz ve istifa dilekçemizi il başkanlığımıza sunuyoruz.”

MERKEZ İLÇEDE ALTI İL YÖNETİMİNDE TEK İSTİFA VAR

12 Ekim 2018 saat 17.00 itibariyle Merkez İlçe yönetiminden 6 il yönetiminden ise 1 yönetici istifasını ilgili başkanlıklara sundu. CHP Merkez İlçe Saymanı Semih Çevik, ilçe yöneticilerinden Egemen Ergun, Gökçen Özgeçen, Mesut Dinç ve yedek üye olan Yıldıray Gürler, belediye meclisi üyeliği için aday adayı olurken, Merkez ilçe yöneticisi İsmail Gürses de il genel meclisi üyeliğine aday adayı olmak için görevinden istifa etti. İl Yöneticisi Deniz Karaduman ise belediye meclis üyesi aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com