İstihdam Teşvikleri anlatıldı

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Çanakkale İl Müdürlüğü tarafından Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO)’na “İstihdam Teşvikleri” konulu sunum gerçekleştirildi.

Çanakkale İŞKUR Müdürlüğü, eğitim faaliyetlerine devam ediyor. Müdürlük bu faaliyetler kapsamında 9 Ekim’de Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odasında, Oda Başkanı Kadir Elibol, Yönetim Kurulu üyeleri, 90 mali müşavir ve muhasebecinin katılımıyla İstihdam Seferberliği kapsamında hayata geçirilen İlave İstihdam Teşvikleri ve İŞKUR Faaliyetleri konulu bir sunum yaptı.

Sunum öncesi Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan, İŞKUR faaliyetleri, işverenlere verilen destekler hakkında açıklamalar yaparak, desteklerden faydalanmak isteyen işverenleri İl Müdürlüğüne beklediklerini bunun yanında İş ve Meslek Danışmanları’nın da sahada işyeri ziyareti yaparak güncel teşvikler hakkında işverenleri bilgilendirdiklerini belirtti. İş ve Meslek Danışmanı Bülent Ezer tarafından yapılan sunumda ise; İlave İstihdam Teşvikleri, Bir Senden Bir Benden Teşviki, İşbaşı Eğitim Programı ve MEGİP (Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü) konularında bilgi verildi. Katılımcıların konu ile ilgili sorularının cevaplanması ile toplantı sona erdi.

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com