CHP’li başkanlar yeniden aday

Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilçe ve belde belediye başkanlarından sırasıyla aday adaylığı açıklaması geldi. Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan’ın önünü çektiği adaylık açıklamalarına Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan ve Biga Belediye Başkanı İsmail Işık da katıldı.

Uzun süredir Merkez Belediye için aday adaylığı konuşulan isimler arasında yer alan Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan’ın ve Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’ın dün kendi görev bölgelerinden yeniden aday olmaları dikkat çekti. Bilindiği üzere Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, bu dönem Kepez Belediyesi için değil Çanakkale Belediyesi için aday adaylığını açıklamıştı.

CHP Ayvacık ilçe örgütüne giderek adaylık dosyasını teslim eden Başkan Balkan’a ilk tebrik İlçe Başkanı Mesut Bayram’dan geldi. CHP Biga ilçe örgütüne dosyasını teslim eden Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’a da Karabiga Belediye Başkanı CHP’li Muzaffer Karataş eşlik etti.

CHP’li belediyelerin başkanları bir bir adaylık açıklaması yaparken, iktidar ve diğer muhalefet partilerinden henüz bir adaylık açıklaması gelmedi.

İSMAİL IŞIK KİMDİR?

1968 yılında Biga’nın Sarıkaya Köyü’nde dünyaya gelen, evli ve iki çocuk babası olan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Biga Fatih İlkokulu ve Biga Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nde tamamlayan Başkan Işık, Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Mali Hukuk Ana Bilim dalında yüksek lisans eğitimine devam etti.

1993-1996 yılları arasında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Biga Meslek Yüksekokulu Muhasebe Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak ders verdi. 1996 yılından bu yana Mali Müşavirlik yapmakta olan ve Çanakkale Mali Müşavirler Odası’nın Disiplin ve Delegasyon kurullarında da görev alan İsmail Işık, 2014 Yerel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday oldu ve- 30 Mart 2014 tarihinde Biga Belediye Başkanı olarak seçildi.

 

CENGİZ BALKAN KİMDİR?

16 Mart 1969 tarihinde memur bir ailenin üç çocuğunun ortancası olarak Manisa’da dünyaya geldi. İlk, Orta ve lise öğrenimini Manisa’da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesinden Ziraat Mühendisi olarak 1992 yılında mezun oldu.

Tariş Zeytinyağı Birliğinde çeşitli kademelerde çalıştıktan sonra 2001 yılından itibaren Altınoluk Tarım Satış Koop. Müdürü olarak görev yaptı. Zeytin ve zeytinyağı ile ilgili birçok yabancı ülkede çalışmaları oldu. Atatürkçü Düşünce Derneği ve çeşitli demokratik kitle örgütlerinde görevlerde bulundu. 2009 yerel seçimlerinde CHP’den Küçükkuyu Belediye Başkanı adayı olarak adaylığını koydu ve seçildi. 2014 yerel seçimlerinde adaylığımı koyarak ikinci kez Küçükkuyu Belediye Başkanı oldu. Evli ve bir çocuk babası olan Balkan, Orta derecede Fransızca bilgisine sahip.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com