Ak Parti’li başkanlara örnek tedbir

Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, kamuda tasarruf tedbirleri kapsamında eski aracını kullanmaya başladı. Başkan Yavaş’ın tasarruf kararını duyan vatandaşlar, diğer başkanlara da örnek olması gerektiğini belirtti.

Devletin tasarruf tedbirleri kapsamında Lapseki’ye bağlı Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, tasarruf tedbirleri kapsamında eski makam aracını kullanmaya başladı. Başkan Yavaş’ın belediyeye ait 1986 model Renault marka aracının bakımını yaptırıp, yeni aracını garaja çektirdiği öğrenildi.

HEM TEBDİR HEM NOSTALJİ

Ülke ekonomisine destek vermek için bu kararı aldığını belirten Sami Yavaş, “1986 model aracımızın bakımını yaptırarak sorunsuz bir şekilde kullanmaya başladık. Hem tasarruf tedbirlerine uymak hem de eski araçları ülke ekonomisinden uzaklaştırmama adına güzel oldu. Ayrıca nostalji olsun istedik. Böyle bir eski makam aracımız vardı. Bakımını yaptırıp resmi makam aracı olarak kullanıma aldık. Bu aracımızı yakın yerlerde belde, ilçe ve yakın köy ziyaretlerimizde kullanıyoruz.” diye konuştu.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com