Ortadoğulu yatırımcılar Borsayı ziyaret ettiler

Çanakkale’de hayvancılık ve tohum üretimi alanlarında yatırım yapmayı planlayan Ortadoğulu yatırımcılar, Çanakkale Ticaret Borsasını ziyaret etti.

Ortadoğulu yatırımcıların gerçekleştirmiş oldukları ziyarette, ilimizdeki yatırım fırsatları, yatırım yapılacak araziler ve potansiyel yatırımlar ile canlı hayvan sektörü konularında istişarelerde bulunuldu. Ziyarete Cumhurbaşkanlığı Yatırım Destek Ajansı uzmanı Zahid Tuncel, Ekosmart Kurucu ortağı ve Genel Müdürü Ghassan Hitto, Asem Yapı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bahrettin Bitkay, Danışman Yasser Dabbara, GMKA Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Recai Başaran katıldı.

Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı S.Kaya Üzen’in ev sahipliği yaptığı ziyarette Canlı hayvan sektör kurulu temsilcisi ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Melih Gündoğdu, Yönetim Kurulu Üyesi Cahit Akgül ve Genel Sekreter Sevcan Elver hazır bulundu.

Başkan Üzen Çanakkale’nin tarımı, hayvancılığı ve tarıma dayalı sanayisi ile Ezine Gıda İhtisas OSB ile ilgili olarak yatırımcılara detaylı bilgiler verdi. Başkan Üzen ayrıca Çanakkale Ticaret Borsasını tanıtarak yatırımcılara canlı hayvan piyasası, ihracat şartları, ithalat şartları, menşe ülkeleri, piyasada oluşan fiyatlar hakkında bilgi aktarımında bulundu.

Ziyarette Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Uzmanları ve yatırım yapmayı planlayan firma yetkilileri ise yatırım konuları ile ilgili detaylı bilgiler verdi.

Ziyaret sonrasında Başkan Kaya Üzen ve Sayman Üye Melih Gündoğdu Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Uzmanları ve yatırım yapmayı planlayan firma yetkilileri ile birlikte Vali Orhan Tavlı ve Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna’yı ziyaret ederek, Ezine Gıda ihtisas OSB ve potansiyel arazileri incelediler.

Yatırımcılar tarafından ilimizde gerçekleştirilen görüşmeler ve saha ziyaretleri sonrasında söz konusu yatırım konularına ilişkin detaylı saha çalışmaları yapmak üzere teknik personel görevlendirileceği belirtildi.

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com