Katledilen 103 vatandaşımız unutulmadı

3 yıl önce Ankara Tren Garı’nın önünde gelen patlamada hayatını kaybeden 103 vatandaşımız unutulmadı.

Bundan 3 yıl önce Ankara Garı’nın hemen önünde meydana gelen bombalı saldırıda hayatını kaybeden 103 vatandaşımız Çanakkale’de siyasiler tarafından unutulmadı. Belediye Başkanları ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek konuyla ilgili paylaşımlarda bulundular.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, “Bir başka doğar güneş her 10 Ekim’de, bir başka soğuk vardır Ankara’da bugün. 10 Ekim Ankara Katliamı’nı unutmadık, unutmayacağız” dedi.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Şüphesiz ki her şiddet sarmalından çıkış, ancak barışan ve özgürlüğe tutunarak gerçekleşir. Demokrasiyi hep birlikte tesis edecek, çocuklarımıza mutlu ve umutlu yarınları da yine el birliğiyle bırakacağız. Bunun da tek yolunun, birlik olmak ve demokrasi mücadelesini önce yüreklerimizde içselleştirmek olduğunu biliyoruz. 10 Ekim 2015’te Ankara’da kaybettiğimiz yoldaşlarımızı bir kez daha rahmet ve özlem ile arıyor, acılı ailelerimize sabır diliyorum” paylaşımında bulundu.

Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan ise, “Ankara Tren Garı önünde 103 canımızı alçakça katlettiler. Her zaman, her yerde Barış diliyor ve katliamın 3. Yıl dönümünde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum” açıklamasında bulundu.

Tunahan Ünsal

 

 

 

 

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com