“İktidar’da değil itibarda kalmak önemlidir!”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek geçtiğimiz gün CNN Türk Ekranlarında yayınlanan Türkiye’nin Gündemi isimli programa konuk oldu. Erkek son günlerde medyada yer alan İsmet İnönü’nün ABD bayraklı fotoğrafı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek geçtiğimiz gün CNN Türk ekranlarından yayınlanan “Türkiye’nin Gündemi” isimli programa konuk oldu. Erkek son günlerde medyada yer alan ve Ak Parti ile CHP arasında polemiğe dönüşen İsmet İnönü’nün ABD bayraklı fotoğrafı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Erkek konuyla ilgili tepki gösterdi.

“Erdoğan’ın zorda kaldığında İnönü’ye saldırması doğru değildir”

Görüşlerini ve programda yer alan söylemlerini twitter hesabından paylaşan Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, “Her zora düştüğünde, her krizle karşılaştığınla Erdoğan’ın saygısızlık derecesinde; arkasında savaşlar, zaferler olan 45 yıl önce vefat etmiş İsmet İnönü’ye saldırması doğru değildir. İnönü görev yaptığı dönemde Avrupa’da faşizm kol geziyordu. Böyle bir dönemde İnönü bizi Dünya Savaşı’na sokmadı ve ülkemizi 1946’da çok partili hayata geçirdi. İnönü’nün dediği gibi, iktidarda kalmak değil itibarda kalmak önemlidir.

“İnönü Ailesine saldırı ne kadar doğru?”

Ülkemizin birçok sorunu var. İşsizlik, yoksulluk, enflasyon; kendini yalan insanlar, intihar eden babalar. Kalkmışlar büyük devlet adamı, rahmetli İsmet İnönü’yü tartışıyorlar. Doğru mu bu? Ak Parti kurulurken İnönü ailesinden Hayri İnönü’ye kurucu olması için teklif götürüldü. Gülsün Bilgehan’a Çankaya Belediye Başkan adaylığı teklif edildi. Usulünce kabul etmediler. Şimdi bu aileye saldırı ne kadar doğru?” cümlelerini kurdu.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com