Ultrason çilesi sona eriyor

3 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Ultrason randevusu alan hastalar artık eskisi gibi aylarca beklemeyecek. Başhekim Op.Dr. Ufuk Tali, vatandaşların mağdur olmamaları için hizmet alımı ve yeni bir çalışma yapıldığını ifade etti.

Çanakkale Devlet Hastanesi’nin eski binasında vatandaşlar, 3 aydan fazla süredir radyolog eksikliğinden dolayı ultrason çektiremiyordu. Kangrene dönüşen sorun hastaları uzun süre mağdur etmiş, Türkiye genelindeki radyolog sıkıntısı, Çanakkale’yi büyük oranda etkilemişti. Eski binaya Dr. Mercan Kaplan’ın yerine Radyolog Dr. İpek İlhan geçtiğimiz günlerde atanınca sorun çözüme kavuşmuş oldu. Başhekim Op. Dr. Ufuk Tali, gazetemize yaptığı değerlendirmede yapılan hizmet alımları ile sorunların sona erdiğini belirtti.

Öte yandan devlet hastanesinin eski ve yeni binasında, ultrason hizmelerinin etkin ve kısa sürede verilebilmesi için yapılan çalışmalar da Başhekim Op. Dr. Ufuk Tali tarafından İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı’nın desteğiyle hayata geçirildi.

“SAĞLIKTA YARALAR SARILMAYA DEVAM EDİYOR”

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nin başarılı başhekimi Op. Dr. Ufuk Tali, Çanakkale’nin sağlık anlamında kangrenleşen ve vatandaşı mağdur eden sorununa kalıcı bir çözüm getirdi. Günde ortalama 450 ultrasonun çekildiğini ifade eden Başhekim Tali, ultrason randevusu alan hastaların uzun süre beklememeleri ve mağdur olmamaları için yeni bir sisteme geçildiğini belirtti.

Randevu alan hastaların en kısa zamanda sorunsuz bir şekilde çekimlerinin yapıldığını belirten Başhekim Op. Dr. Ufuk Tali, yaptığı bilgilendirmede şu ifadelere yer verdi: “Meme, tüm batın, üriner sistem, alt-üst abdomen ultrason görüntüleme işlemleri randevulu olarak yapılırken acil hastalar ve yatan hastaların da randevusuz olarak bu sıralamaya dahil olmasından dolayı yoğunluk yaşanan Ultrason biriminde yeni başlamış olan hizmet alımı uygulamasıyla yoğunluğun azaltılması planlanıyor. Yapılan bu çalışma ile ultrason çekimleri aynı gün içerisinde gerçekleşmektedir.”

Yeni sistem ile birlikte radyoloji ünitesinde röntgen, tomografi ve mamografi çekimleri aynı gün içerisinde çekilirken 3 gün içerisinde ise raporlanıyor.

Eylem Gözeldere


Bu haber 09/10/2018, Salı günü yayınlandı, 258 defa görüntülendi
*