PALAMUT SEVİNDİRDİ!

Çarşı Pazar yanıyor. Dar ve sabit gelirlinin Et alması imkânsız. Tavuk desen ha keza. Domates 7 lira olmuş. Süper Markette Salkım Domatesin üzerinde tam 13 TL fiyat var. Garibanı düşünen Yüce Mevla’mız, Balıkta bu sezon bolluk verdi. Millet hem protein, hem de Omega 3 alıyor. Yaklaşık 1 Kg’lık palamut, pazarda 10 TL. Akşamüstü giderseniz, büyük ihtimalle ikisi 10 liraya düşmüş olur. Vatandaş bol, bol alıp yiyiyor. Ne yapsın? Esnaflar fırsatçılık yapıyorlar diye, şikâyetler çoğalınca üzülmüşler. Tabii ki, vatandaşın şikâyet ettiği esnaflar, gerçekten fırsatçılar. Ancak, bütün esnafları da aynı kefeye koymamak lazım. Çoğunluğu dürüst, helali haramı bilen insanlar. Her meslekte olduğu gibi, içlerinde çürük elmalar var, elbette. Onları ayıklamak da, yine kendilerine düşmektedir. Şimdi gel de, bu durumda Bakkal amcalarımızı arama. Zam yapmaz. Sonuna kadar dayanırlardı. Veresiye derseniz, deftere yazdırırdınız. Hatta elden borç para bile alırdınız. Şimdi gidin bakalım markete. Beş kuruşunuz eksik olsun, bakalım bir şey alabiliyor musunuz? İnsanlar eski günleri arıyorlar. Enflasyon nedir bilinmezdi. Zira fuzuli tüketim, israf yoktu. Şimdi o kadar çok fuzuli harcama var ki, anlatmak mümkün değil. Hovardaca harcıyoruz. Hatta olmayan parayı tüketiyoruz. Yazımızın başına dönersek, palamut çıktı vatandaşın yüzü güldü. Allah veriyor işte. Hamdolsun. Şükürler olsun.

AZICIK KAHKAHA

Temel ilk defa uçağa binmiş. Uçakta dışarıyı en iyi görebileceği koltuğu hayli aramış. Bulmuş ve oturmuş. Biraz sonra adamın biri gelip “Kalkar mısınız? Orası benim koltuğum.” demiş nazikçe. “Git be başımdan” demiş Temel sinirlenerek, “Buraya önce ben oturdum!” Adam “Tamam ulan!” demiş bu sefer kızarak, “Uçağı sen uçur o zaman. Manyak!”

***

Temel suratı bembeyaz kahveye gelmiş, “Hayrola?” diye sormuş arkadaşları, ”Ne oldu?” “Sormayın..” demiş Temel, “Doktoruma rutin kontrole gittim, her şey normal giderken doktor işaret parmağını sonuna kadar en nazik yerime batırdı..” “Ee?” demiş arkadaşları, “Normal değil mi?” “Ne normali be!” demiş temel sinirlenerek, “Bir daha hayatta o dişçiye gitmem!”

Sağlıcakla kalınız.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com