Mutan’dan sonra Arslan’dan adaylık açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kepez Belde örgütü tarafından dün akşam gerçekleştirilen Geniş Katılımlı Danışma Kurulu toplantısında Belde Başkanı Birol Arslan, Kepez Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladığı bilgisini paylaştı.

Kepez Belediyesi’nin mevcut Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, Çanakkale Belediyesi için adaylık başvurusu yapınca Kepez’de de aday adaylığı açıklamaları gelmeye başladı. Adaylık açıklamasında gazetemize yaptığı değerlendirmede, ilk adaylık açıklamasıyla Çanakkale’nin önünü açtığını belirten Mutan, Kepez’den aday olmayarak Kepez’in de önünü açtığını vurgulamıştı. Mutan’ın adaylık açıklamasından kısa süre sonra Kepez Belediyesi için CHP’li aday adayları belli olmaya başladı.

Uzun süredir aday olacağı bilinen Kepez Belde Başkanı Birol Arslan, dün akşam düzenlenen ve Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık’ın da katıldığı danışma toplantısında partililere aday adayı olduğunu açıkladı. Arslan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla da “Bu gece Beldemizde gerçekleştirdiğimiz Geniş katılımlı Danışma Kurulu toplantımızda CHP KEPEZ BELEDİYE BAŞKAN ADAY Adaylığımı açıkladım. Örgütümüzün adaylığıma gösterdiği yüksek teveccüh ve coşkuya çok teşekkür ediyorum” adaylık açıklaması yaptığını kentlilere duyurdu.

Arslan, adaylığını açıklarken meclisteki CHP’li üyelerden kaçının aday adayı olacağı merak ediliyor. Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com