Kent Gönüllüleri kahvaltıda buluştu

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Çanakkale’de birçok alanda faaliyette bulunan kent gönüllüleri ile Truva Otel’de kahvaltıda buluştu.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan dün saat 10.00’da Truva Otel’de kent gönüllüleri ile bir araya geldi. Başkan Gökhan’a eşi Hale Gökhan da eşlik etti.

Kent Gönüllüleri ile buluşulan kahvaltılı toplantıda, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Bugün burada sezon başlangıcı bir de geçmiş sezonun bitişine yönelik kahvaltı yapıyoruz. Sezon bittiğinde düzenleyemedik ondan sonrada seçimler araya girdi, sonrada yaz geldi. O zaman yeni sezon başlangıcında beraber olalım hem geçmiş dönemi hep beraber yaşayalım hem de önümüzdeki süreçte başarılar dileyelim dedik.

“Kent Gönüllülüğü Belediye Yasasında bulunmaktadır”

Gönüllülük biliyorsunuz Belediye yasasının içinde olan bir kavramdır. Kentlerdeki hemşerilerin gönüllü olarak kent yönetimine katkı vermeleri çok önemlidir. Bir kentin yönetimi sadece Belediye Başkanı’na ve personeline bırakılamayacak kadar karmaşık ve detaylı bir iştir. Gönüllüler aynı Belediye Başkanı gibi bu kentte yasalarında vermiş olduğu yetkiye dayanarak görev yapmaktadırlar. Bu bağlamda ilk kuruluş 2005 yılındadır. Belediye yasasına dayanan bu yükümlülük Türkiye’de çok fazla kabul görmedi. Çanakkale’de olduğu gibi bir kent gönüllüğü sistematiği başka bir yerde görülemiyor. Her bir gönüllü üzerine düşen görevleri fazlasıyla yapıyor. Çağdaş ülkelerde de gönüllülük çok önemlidir.

“Çağdaş ülkelerde gönüllülerin yetkileri daha fazladır”

Çağdaş ülkelerde gönüllülerin yetkileri daha fazladır. Bu işin başlangıcında yer almış kişileri bir kez daha sizlerle paylaşmak istiyorum. İlk kurucu gönüllülerimizi sizlerle paylaşmak istiyorum. Eşim Hale Gökhan başta o ön ayak olmuştur. Nihan Öztürk, Mualla Özsoy, Hanife Gürbüz, Fatma Sağlam.

Bu bağlamda kendilerine öncelikle bu işe başlangıçta ateşli yaktıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

“Özveri ve güven içerisinde çalıştık”

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın eşi Hale Gökhan ise, “Herkese katılımlarından dolayı teşekkürler. Öncelikle bana güvenip, bana inanan, bana sevgilerini veren hatta siyasi tecrübem olmadığı için siyasi konularda bana deneyimlerini anlatan arkadaşlarıma, teşekkürler. Özveri ve güven içerisinde çalıştık. Zaman içerisinde bu anlayışın büyüdüğünü görmekten gurur duyuyorum. Hayatta başlangıçlar ve bitişler vardır. Önemli olan bu arada iz bırakabilmektir” açıklamalarında bulundu.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com