BAŞARININ ANAHTARI : DİJİTALLEŞME!

Bu hafta sonu  benim için önemli olan ama bulunduğumda insanlık için önemli olduğunu fark ettiğim bir kongredeydim. Bugüne kadarki yazılarımda size biraz kanunlardan biraz hayattan sizleri sıkmadan bunaltmadan bilgiler vermeye çalıştım. Bugün size çok başka bir yazı yazmak istedim. Son zamanlardaki ülkemin hali belli. Terör, enflasyon, siyaset malumunuz bu güne kadar bu konulara girmedim girmekte haddim değil…Üstünde durmadığımız ama gözardı edilemeyecek  kadar önemli olan bir gerçek var ki oda çağımızın hızla değişip değişime uğraması.

Gittiğim olimpiyat niteliğinde olan kongrede de mesleğimin hızla değiştiği sizlerinde biraz bilgi sahibi olduğunuz gibi, hızla değişen kanunların arasında sıkışıp kalmışken atladığımız şey Dijital Türkiye! Evet artık Türkiye yeni bir dijital ortamda yaşanmakta.

İnsanlık için her bilginin ve kişilerin 7 kat geçmişine erişebilen. Bilgilerin modüler ortamda yeryüzündeki tüm cihazların birbirleriyle internet bağlantısında akıllı bir elektronik sistemde karşılaştığı ve bilgi paylaşımı yaptığı zamanlardayız…Yani yeni nesili tehdit eden bir durum!

İnsanın makinaya değil, makinanın insana hükmetmesi ! Gençlerimizin meslek seçimlerinde atlamamaları gereken bir önem Teknolojiyi mutlaka bilin fakat size hükmetmesine izin vermeyin. İşinizde ve hayatınızda beyninizi uyanık tutun. Düşünün hedefleriniz olsun. Gelişmeyi düşünün, değişimi düşünün, yani beyin mühendisi olun. Dijital gelecekte kendini yenilemeyen bir çok mesleğin yok olacağına inanıyorum.

Unutmayın ki makine çağı insan müdahalesine ihtiyaç duyacaktır. Otomasyon, öğrenen makinalar ve yapay zeka bir çok mesleğin bir parçası olacaktır. Geleneksel hizmetlerin bir çoğunu onlar yapacaktır. Ancak bu durum insana olan ihtiyacı azaltmayacak, ufukları değiştirecektir.

Düşünün Ya bir gün Yapay Zeka hile yapıp insanlığı ele geçirirse?

Unutmayın :

UÇAMAZSANIZ KOŞUN,   KOŞAMAZSANIZ YÜRÜYÜN,   YÜRÜYEMEZSENİZ SÜRÜNÜN.

AMA NE YAPARSANIZ YAPIN İLERLEMEK ZORUNDASINIZ!!!!!!!!!!

 

Serap Özcan ÇELİK

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Çanakkale SMMMO

Kadın ve Kadın Hakları Komisyonu Başkanı

 

 

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com