“Toplu ulaşımda boğaz kullanılmaz mı?”

Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan dün basın mensupları ile buluştu. Mutan gündeme dair açıklamalarda bulunurken, Kepez Belediyesi’nin almış olduğu yeni tekneye de değindi. Mutan, “Toplu ulaşımda boğaz kullanılamaz mı?” sorusunu kamuoyu ile paylaştı.

“Belediyemize bir gezi teknesi aldık”

Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, “Belediyemize bir gezi teknesi aldık. Biz denize kıyısı olan bir belediyeyiz. Bir yerleşim alanıyız. Kim isterse bu tekneyle gezdireceğiz. Çanakkale sadece yakın tarihiyle bir turizm destinasyon alanı değil, aynı zamanda boğazıyla, doğasıyla ve benzeri diğer varlıklarıyla bir kültür şehridir.

“Toplu ulaşımda Çanakkale’de boğaz kullanılamaz mı?”

Biz bu tekneyi şöyle bir akılla aldık; 1. Çanakkale’de ulaşımda artık deniz kullanılmalıdır mesajı vermek için aldık. Gemicik önümüze geldi. 20 kişi kapasiteli, 13 metre uzunluğunda, 2017 doğumlu yeni bir ahşap teknedir. Çok keyifli bir teknedir. Bu işi bilen arkadaşlarımız, bu işin üzerine gittiler. Bir hafta bir süreyle bu tekneyi Kepez’e kazandırdık. Dediğim gibi denizle birlikte yan yana yaşayan bir beldeyiz. Neden bu tekne ulaşımda kullanılmasın? Biz boğazı hep karşıdan karşıya geçerken kullanıyoruz. Toplu ulaşım için boğaz kullanılmaz mı? Kullanılabilir.

“Kamu alanında boğaz turu yapan bir oluşum yok”

Bizim otuza yakın okulumuz var. Okullarımıza bir boğaz turu yaptırıp, boğazı ve denizi sevdirmek aklı ile çocukları denizle buluşturmayı düşünüyoruz. Yarım ada turları gibi boğazın turu yapılacak. Bir diğer husus ise, il dışından gelen konukları tekne ile boğazda gezdirmek. Aslında boğaz turu özel sektör anlamında yapılıyor ama kamu alanında yapan bir kurum yok.

“Teknesi olan bir belediye var mı?”

Şu ana kadar teknesi olan bir belediye var mı? Çanakkale’de teknesi olan bir belediye yok. Olmalıydı diye düşünüyorum.

“Krizi fırsata döndürdük”

Tekneyi 200 bin TL’ye aldık. Yapım maliyeti 100 bin Dolar. Bir iş adamına ait bir teknedir. Sıcak paraya sıkışan bir iş adamından aldık. Allah’a şükür bizim paramız var. Bizde krizi fırsata döndürdük” açıklamalarında bulundu.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com