CHP’li Uyanık’tan akrostişli gönderme

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, mevkidaşı AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek’e akrostişli şiirle cevap verdi.

Geçen hafta gazetemize görüşlerini paylaşan AK Parti’li Yıldıray Ölçek’e ilginç bir yöntem ile cevap veren CHP’li Uyanık, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ak Parti ve liyakat kelimesinin aynı cümlede kullanılması güzel bir espri olmuş. Liyakata bu kadar önem veriyorsanız en önemli bakanlık olan Hazine ve Maliye Bakanı kimin damadı? Yoksa o da her sıkıştığınızda suçlu bulduğunuz Cumhuriyet Halk Partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun mu?

Neredeyse her gün bir devlet kurumunda kişiye özel açılan kadrolar ile işe alınan yeğen, kardeş, baldız haberlerini alıyoruz.

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı; Ankara’daki büyüklerinden duyduğu,  Cumhuriyet Halk Partisi siyaset yapamıyor söylemini dile getirmiş. Özelleştirmelerin sonunun felaket olacağını size defalarca söyleyen kimdi? Bu özelleştirmenin sonunda,  bakın Türkiye’yi ne hale getirdiniz. Üretimin bittiği, dışa bağımlı tüketimin tavan yaptığı bir dönem.

Çok övdüğünüz ‘Başkanlık Sistemi’nin, yabancı sermayeyi kaçıracağını ve ekonomimizi sıkıntıya sokacağını size defalarca anlatan Cumhuriyet Halk Partimizdi…

Asgari ücret –  yetersiz de olsa kimin sayesinde yükseldi? Emeklilerimizin aldığı bayram primlerini kim dile getirdi? Bunlar genel siyaset, benim boyumu aşar diyorsanız; yerele bakalım.

Çanakkale Halkı’nın kullandığı şehir suyu şebekesini besleyen, Atikhisar Barajı’nın havzasında, maden aranmasına izin verilmesi hakkındaki düşünceniz nedir? Tüm Çanakkale Halkı’nın zehirlenmesi sizi hiç etkilemiyor mu?

Bakın tek içme suyu kaynağı diyorum! Sesiniz çıkmıyor diyorum! Sesimiz gelmiyor mu?

Neyse,  boş verin siz bunları, aldatıldık dersiniz olur biter…

Çanakkale Halkı 16 yıldır bu ülkeyi kimlerin yönettiğini ve gelinen noktayı görüyor. Krizin bedelini çıkaranlar ödeyecektir. En iyi cevabı sandıkta alacaksınız, hiç acele etmeyin.

Meramım anlatmaktır, iş bu değil

Cahillikten, korkaklıktan hiç değil

Kimlere gitse, ölçtürse, danışsa

İçim dışım, gökyüzüm saraysa

Ninem bulgur kaynatırken, dedem sefada

Sinemanın içi başka, dışı başkaysa,

Eninde sonunda ne olacak

Yani aldatılmak son bulacak…

Not: Mc Kinsey ile yapılan anlaşma iptal edilmiş. Şimdi biz kime danışacağız?”

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com