Hem üretici hem yaratıcı

Çanakkale’nin sevilen üreticilerinden İsmail Gürses, ürettiği elmaları güneş ışığından faydalanarak yaptıkları doğal baskılar ile tüketiciye sunuyor.

Artan giderlere göğüs gererek yerli üretime devam etmeye çalışan Çanakkaleli üreticiler, kendi pazarını kendisi yaratıyor. CUMPA’nın tanınan ismi İsmail Gürses de Türk Bayrağı ve Atatürk başta olmak üzere Çanakkale’nin değerlerinin yer aldığı çok çeşitli tasarımlarla olgunlaştırdığı elmalar ile pazarda yerini alıyor.

GÜNEŞ IŞIĞINDAN YARARLANIYORLAR

Olgunlaşmadan önce üretici tarafından üzerine etiketler yapıştırarak hazırlanan elmaların olgunlaşıp rengini aldıkça güneş ışığını almayan bölgedeki rengi aynı kalıyor. Hasat sırasında etiket çıkarıldıktan sonra özel tasarım elmalar üretilmiş oluyor.

Çanakkalelilerin de oldukça ilgisini çeken elmalar, tüketiciyi memnun ederken üreticinin de yüzünü güldürüyor. Öte yandan üreticiler, yalnızca üretmenin artık geçinmek için yeterli olmadığını yaratıcı çözümler ile kriz ortamına direnmeye çalıştıklarını vurguluyor. Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com