Tek kadın pilot; babadan kıza

BajaTroiaTurkey 4-7 Ekim tarihleri arasında ISOFF tarafından Çanakkale’de organize ediliyor. Tek kadın pilot unvanıyla BANTBORU Off Road Team adına yarışan İlayda Hancı Korkut, yarışta dikkat çeken isim olmayı başardı. Korkut, küçük yaşlardan beri araçlara ilgi duyduğunu ve babasının da yarışçı olduğunu söyledi.

5 Organizatör ülkenin katıldığı 6 ayaklık uluslararası bir offroadyarış serisi olan EAST EUROPEAN TOUT TERRAIN SERIES’in 5. ayağı olan BajaTroiaTurkey, ilk kez 2017 yılında İstanbul Off Road Kulübü tarafından Türkiye’de gerçekleştirildi. Bu ılki yarışta en çok dikkat çeken isim ise 24 yaşındaki İlayda Hancı Korkut oldu.

Yarışçı babanın yarışçı kızı

Korkut, gazetemize yaptığı açıklamada; küçük yaşlarda başlayan araç ilgisini bu noktaya taşımasında babasının da rol oynadığını ifade ederek; “Türkiye şampiyonasında yarışan tek kadın da benim. Herhangi bir zorluğunu görmedim. Kadınlara da tavsiye ediyorum. Bir zorluğunu görmedim. Sadece güç anlamında bazen yetersiz kalıyorum ama onu da çalışmalarımla tamamlayıp açığı kapatıyorum. Babam yarışçıydı. Küçüklüğümden beri arabalara ilgim vardı. Babamın da yarışçı olması benim için fırsat oldu ve başladım. Severek devam ediyorum.” dedi.
“Çanakkale anılarla dolu”

“18 yaşından beri yarışıyorum. Güzel bir takım kurduk, iyi yarışıyoruz. Bu yarış ikinci kez yapılıyor ilkinde de yarışmıştık. Burada da iyi yarışmak Türkiye şampiyonasında da derece yapmak istiyoruz. Asfaltta değil çamurlu yollarda gidiyoruz, uzun mesafede zor bir iş.” diyen Korkut, Çanakkale ile illi düşüncelerini şöyle ifade etti: “Kordon’u çok seviyorum Çanakkale’de. Yarış için gelince çok gezemiyorum ama tarih anlamında zengin bir kent, anılarla dolu.”

Yıldız SağlamWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com