GESTAŞ’tan eğitime destek

GESTAŞ tarafından Turgut Reis Ortaokulu bünyesinde yaptırılan Bilgisayar ve Kodlama Sınıfı’nın açılışı için tören düzenlendi.

Çanakkale Turgut Reis Ortaokulu, yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerin kullanımı için hazırlanan bilgisayar sınıfını faaliyete geçirdi. GESTAŞ tarafından yaptırılan ‘Bilgisayar ve Kodlama Sınıfı’nın hizmet açılışına İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdullah Köklü, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, GESTAŞ Genel Müdürü Volkan Uslu katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, eğitime katkılarından dolayı GESTAŞ ve İl Özel İdare’ye teşekkür ederken, bu tip teknolojik imkânlarla eğitim standartlarının Avrupa standartlarını yakaladığını kaydetti.

DÜNYADAKİ AKRANLARIYLA AYNI İŞLERİ BAŞARIYORLAR

Osman Özkan, “Eğitim ortamlarının gelişmesinde ve güzelleşmesinde katkıda bulunanlara, İl Özel İdaremize, Gestaş’ımıza teşekkür ediyorum. Geleceğimiz, umudumuz, her şeyimiz çocuklarımız için. Eğitim adına ne yapılsa az olduğunu biliyoruz. Gençlerimizden toplumun öncü, önde gelen isimleri olarak yetişmelerini istiyoruz. Dünyadaki akranlarıyla yarışacak güçleri var. Her şey ellerinin altında. STEMM Laboratuarı’nda dünyadaki akranları neler yapıyorsa bizim çocuklarımız da onları yapmaya başladılar” ifadelerini kullandı.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdullah Köklü ve GESTAŞ Genel Müdürü Volkan Uslu, yeni bilgisayar ve kodlama sınıfının okulumuza ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diledi.

Köklü, Özkan ve Uslu, Turgut Reis Ortaokulu’na geçtiğimiz eğitim öğretim yılında GESTAŞ tarafından kurulan STEMM Laboratuarı Sınıfını da ziyaret etti. Okul Müdürü Şule Yıldızoğlu, özellikle STEMM laboratuarının eğitime olan katkısından bahsederken, çalışmalar ve gelinen nokta hakkında bilgilendirmede bulundu.

KODLAMA EĞİTİMİYLE ÇOCUĞUN BİLİŞİMSEL DÜŞÜNME BECERİLERİ GELİŞİYOR

Ortaokul öğrencilerinin müfredatında yer alacak kodlama eğitimiyle bilgisayarda yazılım, uygulama ve web sitesi oluşturmak mümkün olabiliyor.  Bu temel bilgi öğrenildiğinde, öğrenciler bilgisayarda yazılım, uygulama ve web sitesi yapma konusunda bilgiler ediniyor.

Uzmanlara göre, küçük yaşta kodlama eğitimi almak çocuğun bilişimsel ve algoritmik düşünme becerilerini geliştiriyor.

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com