Ç.Belediyespor İyi Direndi

11. Uluslararası Barış Turnuvası Cuma günü oynayan maçlarla başladı. Çanakkale temsilcisi Çanakkale Belediyespor’un turnuvadaki ilk rakibi Romanya temsilcisi Targoviste oldu. Çekişmeli geçen maçta sonuç tatmin etmedi.

Barış turnuvası bu üç Türk bir Roman takımın katılımıyla Çanakkale’de başladı. Cuma günü saat 16.00’da oynanan Fenerbahçe-Nilüfer Belediyespor müsabakasıyla başlayan turnuvada aynı gün Çanakkale temsilcisi de sahaya çıktı.

Saatler 18.00’i gösterdiğinde Çanakkale Belediyespor’un turnuvadaki ilk maçında rakibi Romanya temsilcisi Targoviste oldu. Targoviste Belediye Başkanı Cristian Daniel Stan maçı Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile yan yana izledi.

Anafartalar Spor Salonu’nda oynan müsabakanın hakemleri, Barış Karakoyun ve Abdurrahman Gökçe oldu.

Çanakkale Belediyespor’un kadrosu; Birgül Güler, Ebru Bedir, Semra Özer, Ece Hocaoğlu, Yasemin Yıldırım, Cansu Aydınoğulları, Bihter Dumanoğlu, Işıl Öz ve Gökçe Aksoylu.

Targoviste’nin ise kadrosunda bulunan isimler; Calato Diana, Klisura Sara, Sredixc Tanja, Nikolova Emilya, Trica Alexandra, Lakovic Andrea, Ozun Mihaela, Cicocian Lorena, Buterez Rodica, Marciu Ramono oldu.

Maça Romanya temsilcisi bir hayli baskılı ve istekli başladı. Bu istek Romanya takımına ilk sette galibiyeti getirmeye yetti. İlk set Targoviste’ye karşı direnmeye çalışan Belediyespor 19-25 seti geride tamamladı.

İkinci set Çanakakle Belediyespor kendisini toparlayarak sette dengeyi korumasını bildi. Daha istekli ve hırslı gözüken Çanakkale temsilcisi ikinci sette galip gelmeyi başararak seti 25-17 önde tamamladı. Üçüncü sette oyuna tekrar ağırlığını koyan Romanya temsilcisi 25-16’lık set sonucu ile maçta durumu 1-2’ye getirdi.

Çanakkale Belediyespor için maçın tamam mı devam mı seti olan 4.setinde koç Dragan’ın taktiksel hataları maça damga vurdu. Seyirciler arasında Dragan ne yapmaya çalışıyor diyalogları duyulurken, koç kendinden emin şekilde skor 23-23 durumdayken oyunu Roman temsilcisine armağan etti. Oyunculardaki yorgunluk belirtilerine karşı koçun izlemiş olduğu bu strateji son setin 23-25 kaybedilmesine neden oldu. Setin kaybedilmiş olmasına rağmen koç Dragan’ın oyunu okuma ve gerekli anlarda müdahale edebilme yeteneği gözler önüne serilmiş oldu.

Romanya temsilcisi Targoviste sahadan 3-1 galip ayrıldı.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com