İYİ’lik Kervanı’nın durağı Çanakkale oldu

İYİ Parti’nin gelenekselleştirmek istediği “İYİ’lik Kervanı Yolda” oluşumu Çanakkale’ye geldi. İYİ Parti’nin Milletvekilleri ve Kurucular Kurulu Üyeleri Çanakkale İl Başkanlığı’nda basın açıklamasında bulundular. İYİ Parti’nin yapmış olduğu açıklamada, “ekonomi, sistem ve medyanın bağımsız olmayışı” konu edindi. İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, “Çanakkale’ye gelirken, yerel medyanın gücüne güvendik” vurgusunda bulundu.

İYİ Parti İl Başkanlığı’nda dün saatler 10.00’u gösterdiğinde basın açıklaması yapıldı. Yapılan basın açıklamasına, Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel İdare Kurulu Üyesi Rıdvan Uz, Genel İdare Kurulu Üyesi Mehmet Akalın, Genel Başkan Danışmanı Meltem Ünal Erzen, Genel İdare Kurulu Üyesi Sinem Uludamar, Genel İdare Kurulu Üyesi Cevat Saraç katıldı. İYİ Parti İl Başkanlığı’nda yapılan basın açıklamasına katılan kurucular kurulu üyeleri ve Milletvekilleri yerel seçimlerden önce başlatılan çalışma kapsamında kentte bir dizi ziyarete katılacaklar.

“Yerel seçim çalışmaları kapsamında Ankara’dan yollara düştük”

İYİ Parti İl Başkanlığı’nda yapılan basın açıklamasını Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan yaptı. Türkkan’ın yapmış olduğu açıklamada, “Dün geceyi uykusuz geçirmiş biri olarak Çanakkale İl Başkanlığı’na girdiğimde enerjiden oldukça etkilendim. Uyku kalmadı. Partimizin İyilik kervanı yolda adı altında yapmış olduğu çalışmanın ikinci durağındayız. Bu gezinin iki tane amacı var. Bir tanesi, teşkilatlarımız ile seçimden sonra buluşamadık. Tatiller girdi ve hazırlıklar oldu, teşkilatlarımızla buluşamadık. Tekrar sizlerle bir araya gelmek ve yerel seçim öncesi sahanın nabzını tutmaktır. Bu gezilerde tutulan raporlar Genel Merkeze iletiliyor.

“Türkiye’deki krizin sebebi tek başına ekonomi değildir”

Bu arada Meclis açıldı. Meclis açılınca Türkiye’nin gündemi ekonomi ile başlayıp farklı mecralara sürüklendi. Bana göre Türkiye’nin şu anda gündemdeki meselesi ekonomi gibi gözükse de ciddi anlamda kapının kilidi hırsıza teslim edildi. Ekonomi ile ilgili bir sürü sıkıntımız var. Bütün bunların çözümleri ile ilgili bilen, bilmeyen, uzman, uzman olmayan bir sürü kişi fikir belirtiyor. Gerçek anlamda bu işi objektif bir gözle bakan bir unsur var. Türkiye’de bu krizin sebebi ekonomi değil. Ekonomide yapılan bunca yanlışlara rağmen, ekonomi krizin ana sebebi değildir. Bu krizin ana sebebi Türkiye’nin sürüklenmek istendiği adaletin, hukukun olmadığı bir sistemin varlığıdır. Buna Başkanlık Sistemi diyorlar. Türkiye emperyalist ülkelere teslim edilmek için uygulanan bir senaryonun içerisindedir.

“Yetkisi olanın sorumluluğu, sorumluluğu olanın yetkisi yok!”

Başkanlık sisteminin uygulanış stillerine baktığımızda Dünya’daki örneklerin dışında bir manzara ile karşı karşıyayız. Kanun yapma yetkisini elinde bulunduran meclisin, denetleme yetkisi yok. Meclisin denetleme mekanizmasını yok eden bir uygulama devam ediyor. Son beş yıldır bu rejim değişikliği ile beraber Sayıştay raporları mecliste incelenmiyor. Mecliste milletvekillerinin muhatapları yok. Yetkisi olanın sorumluluğu yok, sorumluluğu olanın yetkisi yok. Bu sistem böyle ucube bir sistemdir.

“Çanakkale’ye yerel basına güvenerek geldik”

Tespitim şu ki, Türkiye bu gördüğü kötü rüyadan uyanmazsa bu sistemin tahribatını hep birlikte yaşayacağız. Bunları anlatmak için yollara düştük. Medya bizleri yok sayıyor. Bizlere ekranlarını karartıp, sayfalarını açmıyor. Yerel medya bu konuda merkez medyaya göre biraz daha özgür. Çanakkale’ye gelirken, yerel medyaya güvenerek geldik, sesimizi duyuracaklarını düşünüyoruz” dedi.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com