İYİ Parti’den 250 istifa

“Tertemiz bir parti kirletilmiştir!”

İYİ Parti’nin Çanakkale teşkilatlarından yaklaşık olarak 250 kişi istifa etti. İstifalarla ilgili İYİ Parti Kurucu İl Başkanı İrfan Dehmen ve beraberindeki eski İYİ Partililer istifa açıklamasında bulundular. İstifa metninde, “Tertemiz bir parti kirletilmiştir” cümleleri vurucu oldu.

İYİ Parti’de Çanakkale’de aynı günde iki farklı gelişme yaşandı. Partinin il başkanlığı yerel seçimler öncesinde çalışmalara hız verirken, eski İYİ Partililer istifalarını açıkladılar. Parti içerisinde yaşananlara sokaktaki vatandaş, “İYİ Parti’de neler oluyor?” sorusunu yöneltti. Çanakkale genelinde yaklaşık olarak İYİ Parti’den 250 kişi istifa dilekçesini verdi. İstifalarla ilgili dün saat 11.00’de Akol Otel’de basın açıklaması gerçekleşti. Açıklamaya, “Kurucu İl Başkanı, Belediye Meclis Üyesi, Kurucu İl Başkan Yardımcıları, Kurucu İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililer katıldı.

Yapılan istifa açıklamalarında parti kuruluş temellerinden çıkmıştır vurgusunda bulunuldu. Bu siyaset mücadelesinden asla kaçış değildir vurgusu yapıldı.

“Bizler bu görevi inançla üstlenmiştik”

İstifa metnini Kurucu İl Başkanı İrfan Dehmen okudu. Dehmen’in okumuş olduğu metinde istifa metninde, “Bundan yaklaşık bir yıl önce biz bir yola çıktık. Bir lidere güvendik ve ülkemize, Çanakkale’mize bir umut olacağı inancı ile görev üstlendik.

“Çanakkale’deki oylar diğer siyasi partilere ikram edildi”

Milletvekilliği adaylık başvurular ve ardından da açıklanan milletvekili adayları ile Çanakkale teşkilatı ve Çanakkale kamuoyu ilk şoku yaşadı. O güne kadar partiye duyulan ilgi, verilen destek bıçak gibi kesildi.  Çanakkale de tüm siyasi partiler adaylarını belirlerken Biga, Çan, Yenice denklemine hassasiyet göstererek ilk ikide mutlaka bu bölgeden bir aday gösterirken partimiz Biga adayını dördüncü sıraya yazarak, Çan adayımızı ise listeye bile almayarak gelmesi muhtemel merkez sağ oylarını eliyle diğer siyasi partilere ikram etti.

“Biz inancımızı yitirdik”

Bir kadın ve gençlik hareketi olarak başlayan partimiz sonuca bakıldığında en az kadın milletvekiline sahip ve meclisin yaş ortalaması en yüksek partisi haline gelmiştir. Parti içi mücadeleden de kaçacak insanlar değiliz, ancak bunu yapmak için insanın içinde mücadele ettiği siyasi harekete ve lidere güvenmesi, inanması gerekir. Ne üzücüdür ki biz inancımızı yitirdik.

“Tertemiz bir parti kirletilmiştir”

Biz bu yola genel başkan sn. Meral Akşener’in liderliğinde çıktık. Ona inandık ve güvendik. Ancak gelinen son noktada artık partinin onun tarafından yönetilmediği düşüncesindeyiz. Etrafını saran kadrolar eski siyasi alışkanlıklarını partiye taşımış ve aynı hastalıklı siyaset yepyeni, tertemiz bir partiyi kirleterek bu noktaya getirmiştir.

“Bizler istifa ediyoruz”

Siyaseten görüşleri dikkate alınmadığı için Çanakkale’de milletvekili seçim sonuçları üzerinde büyük etkisi olan bu ekip Çanakkale de bundan sonra da siyasi yaşamın etkili ve belirleyici bir parçası olmayı sürdürecektir. Bizler bugün itibari ile kurucusu olduğumuz iyi partiden istifa ediyoruz” cümleleri yer aldı.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com