İŞKUR Girişimcilik Kursları devam ediyor

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Çanakkale İl Müdürlüğü 2018 yılı sonuna kadar 700 kişiye Uygulamalı Girişimcilik Kursu verecek.

İŞKUR Çanakkale İl Müdürlüğü’nün özellikle KOSGEB desteklerinden faydalanmak isteyen vatandaşların faydalanabilmesi amacıyla açmış olduğu Girişimcilik Kursları bu yıl da sürüyor.

Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı; “2018 yılı sonuna kadar Çanakkale Merkez ve ilçelerimizde toplam 700 vatandaşımıza Uygulamalı Girişimcilik Kursu verilecek. Eğitim başvuruları KOSGEB internet sitesi üzerinden E-Devlet şifresi ile eğitim başlama tarihinden beş gün öncesine kadar yapılabilir. KOSGEB desteklerinden faydalanmak isteyenlerin öncelikle Girişimcilik belgesi alması gerekiyor. Girişimcilik Eğitimleri dört gün süresince toplam 32 saat olacak şekilde verilmektedir. Belgelerini alan vatandaşlarımız hazırladıkları projeleri ile birlikte KOSGEB’e başvurularını yapabilecekler. Detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız İl Müdürlüğümüze başvurabilirler.”

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com