“Firuze, Laçiner’in yardakçısıydı”

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Ekim ayı Belediye Meclisi’nde FETÖ terör örgütü hakkında ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi içerisindeki yapılanmalar ile ilgili sert söylemlerde bulundu.

Ekim ayı Belediye Meclis Toplantısı Perşembe günü gerçekleşti. Belediye Meclisi’nde bu ay birçok konu masaya yatırıldı. Bu konulardan en can alıcısı FETÖ oldu. Başkan Gökhan FETÖ ve FETÖ’nün ÇOMÜ içerisindeki yapılanması ile ilgili sert sözler söyledi.

“Firuze lakaplı kişi FETÖ’den yargılandı”

Gökhan, FETÖ ile ilgili yapmış olduğu açıklamasında, “Firuze Hanım mı yoksa Feride Hanım mı ne ÇOMÜ TV’de radyo sorumlusu olmuş. Abdullah Akın’ın olduğu, hani şu kerhaneciler diyenin olduğu üniversitede. Bu adam Firuze lakaplı kişi FETÖ’den yargılandı. Tutuklanan Rektör Sedat Laçiner’in yardakçısıydı. Çanakkale bunları bilmeli. O kadar da ucuz değil.

“Bana iftira atarlarsa kendimi savunurum”

Ben FETÖ ile Laçiner’i ilişkilendirdim. Mahkeme karar verdi. Yalan mı? Sedat Laçiner ceza aldı. Çok geriyorlar. Çanakkale buna alışık değil. Yalan söylüyorlar. İftira atıyor. Ortamı geriyorlar ama yalan yazıyor yapmasınlar o zaman. Tamam, hukuktan yanayım. Hükme bağlanmamış bir konuyu açıklamam. Artık o kadar aşağılık seviyede yalan söyleniyor ki. Ben yargılandım. Palabıyık vardı o dönem. Onları unutmayalım lütfen. Yakalananlar yargılandı. Bazıları içinden sıyrılabildi. Türkiye’de bir kısım FETÖ’cülükle yargılandı. Bazı kısmın para karşılığı bu durumlardan yırttığı söyleniyor. Geçmişte FETÖ ile yandaşlık yapanların hiç olmazsa susması lazım. Sen bana iftira atarsan kendimi savunurum. Kamuoyunu yanıltma hakkı sende olamaz” dedi.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com