“Ekonomi ruhsal çöküntüye neden oldu”

Çanakkale Belediyesi Ekim ayı Meclis Toplantısı Perşembe günü yapıldı. Meclis toplantısının açılış konuşmasında Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, eğitimden, ekonomiye birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Ekim ayı meclis toplantısı Perşembe günü saat 18.00’de Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı. Meclis toplantısının açılış konuşmasında Belediye Başkanı Ülgür Gökhan birçok konuda açıklamalarda bulundu.

“Ne kadar meczup varsa Çanakkale’de türedi”

Başkan Gökhan, “Geçtiğimiz ay 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı başladı. Tüm öğretmen, öğrenci, veli, idareci ve eğitimle ilgili tüm çalışanlara başarı dileklerimizi iletiyorum.   Bizim bu bağlamda okul servisleri ile ilgili Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğümüzün denetimleri de devam ediyor. Umarım sağlıklı bir ulaşım ile çocuklar okullarına gidip gelirler. Ayrıca Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çocuklara önerdiği Cahit Zarifoğlu’nun “Bir değirmendir bu dünya”  kitabını değerlendiren Başkan Gökhan; “Bir başka rezalet Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çocuklara önerdiği Cahit Zarifoğlu’nun “Bir değirmendir bu dünya”  kitabı rezaletiydi. Ne kadar meczup varsa Çanakkale’de türemeye başladı. Çanakkale’nin çocukları Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarıdır. Onun peşinden giderler.

“Ekonomik bozukluklar ruhsal dengemizi bozdu”

Sağlık sektöründe kötü bir olay da yaşandı. Psikiyatri Dr. Fikret Hacıosman eski bir hastası tarafından katledildi. Bu noktada doktorlara yapılan saldırılar artarak devam ediyor. Artık öldürme safhasına geldi. Bu kişi gerçi psikiyatri tedavisi alıyor, yapmış olması beklenir ama ben neden bu konuyu açtım. Katilin bir cümlesi var. Diyor ki, ‘Doktoruma gittiğimde zenginlerin yaşamından etkilendiğimi, onların eğlenceli hallerini gördükçe kin beslediğimi dile getirip yardım istedim.’  Yani bu ülkemizde ekonomik adaletsizliklerin yarattığı ruhsal çöküntünün ifadesidir. İntiharlar da bu şekilde.   Hepsi çaresizlik.  Bu tabi katletmenin gerekçesi olamaz ama bu cümle beni çok etkiledi. Toplumda demek ki bu algı var.

“Hayvana şiddet giderek artıyor”

Bugün hayvanları koruma günü. Hayvanlara da çok eziyetler var. Hayvana taciz, doğaya taciz giderek artıyor. Gariban hayvandan ne istiyorsun? Sevmiyorsan sevme ama garip durum. İnsanlık ayarı diye bir ayar var, buna geri dönmemiz lazım. Bunlar toplumda olabilirmiş gibi algılanıyor” açıklamalarında bulundu.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com