Başkanlar aşure ile buluştu

Çanakkale Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığı tarafından dün Köprübaşı’nda aşure dağıtımı gerçekleştirildi. Aşure dağıtımına halk ile birlikte il ve ilçe oda başkanları da katılım sağladı.

Çanakkale Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığı tarafından aşure dağıtımı gerçekleştirildi. Köprübaşı’nda gerçekleştirilen aşure dağıtımında oda üyeleri ve halk katıldı. Çanakkale Şoförler ve Otomobilciler Oda Başkanı Mehmet Ali Demir, Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan, Kent Konseyi Başkanı Engin Kandemir,  Ak Parti İlçe Başkanı Engin Kandemir ve ilçelerden gelen oda başkanları aşure dağıtımında buluştu.

“Şoförler odasını kutluyorum”

Çanakkale Şoförler ve Otomobilciler Oda Başkanı Mehmet Ali Demir, “Muharrem ayı demek aşure ayı demek. Geçen yıl ilkini gerçekleştirmiştik, hayırlara vesile olması diliyoruz.” ifadelerini kullanırken Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan, etkinlikte şöyle konuştu: “Kültürümüz ve inançlarımız gereği bu tarz etkinlikler yapılıyor.Şoförler odamız bu tarz etkinliklerine hep devam etti. Kendilerini kutluyorum. Oda olarak normal kültür değerleri ve dini inançlara sahip çıkmak adına elimizden gelen ne varsa yaşatmak adına yapmak istiyoruz.”

Yıldız Sağlam

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com