Semizoğlu’ndan Zehir Zemberek Sözler

                Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ÇTSO) Ekim ayı olağan meclis toplantısı bugün yapıldı. Toplantıya, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu’nun Oda hakkında yapılan bir habere ve bazı fırsatçılık yapan bankalara karşı zehir zemberek sözleri damga vurdu.

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, eylül ayı toplantısından sonra basında yer alan bazı haberlere tepki göstererek, haberi yapan gazeteye ve gazete temsilcisine sert sözlerle yüklendi. Başkan Semizoğlu, ayrıca bankaların da Cumhurbaşkanının söylemleriyle uygulamada taban tabana zıt olduğunu belirterek, bu bankaları ve yöneticilerini uyardı.

“Bu işe gönüllü olarak aday olduk. Hepimiz de aldığımız komite kararlarında kendi şerefiyelerimizden vazgeçtik.” diyerek bir hatırlatma yaparak sözlerine başlayan Semizoğlu, şöyle devam etti:

“BU KRİZ ANINDA ÜYEMİZİN MORALE İHTİYACI VAR”

“Bunları yaparken -bizim eylem planımızda da yer alan- Çanakkale sevdalıları, Çanakkale ticaretinin sevdalıları olarak iş aleminin dertlerine deva bulmak veya paylaşmak, bu amaçlarla buradayız. İşimizden, ailemizden fedakarlık yaparak buradayız. Bundan da mutluyuz ama bizim morale ihtiyacımız var. Bu kriz anında üyemizin morale ihtiyacı var. Bugün 21 komitemizin 15 tanesinin başkanıyla yaklaşık 1,5 saat toplantı yaptık. Krizden çıkış veya birbirimizi motive etmek için birçok görüşme ve ortak akıl toplantısı yaparken, tabii ki dedikoduyla hareket edecek halimiz yok da… Benim telefonum günde 30 defa çalıyorsa bunun artık 25 tanesi bu odayla ilgili çalmaya başladı.

“ÇANAKKALE TİCARET ODASI’NI İTİBARSIZLAŞTIRMAYA ÇALIŞIYOR”

“Bazı şeylere basının önünde cevap vermek istiyorum. Geçen hafta, konuyu açmayacağım çünkü konular açıldıkça yara kaşınıyor. Sadece bir basın, -basın demeye dahi dilim varmıyor çünkü diğer basına hakaret olur diye düşünüyorum- sadece bir gazeteci veya bir gazetenin temsilcisi konuşmaların arasındaki kelimeleri cımbızla alarak, saptırarak şehirde sağlamaya çalıştığımız birlik, beraberlik  ve uyum havasını bozmaya çalışmıştır. Ve bunu ısrarla devam ettiriyor. İsmini vermeyeceğim, meşhur etmek istemiyorum. Birçok arkadaşım ismini ver diyor ama haftalık bir gazete… Kamuoyunun vicdanına bırakıyorum. Hiçbir olumlu haberimizi yayınlamazken, yalan ve yanlış haber yayınlayarak Çanakkale Ticaret Odası’nı itibarsızlaştırmaya çalışıyor. Onun gücü buna yetmez. Önünü süpürmesi gerekir!”

“ÇANAKKALE’NİN GÜÇLÜ BASINA İHTİYACI VAR”

“Çanakkale her şeyin en güzeline layık. Çanakkale’nin güçlü basına ihtiyacı var. Çanakkale’nin doğruları yazan gelişmesine yardımcı olacak güçlü basına ihtiyacı var. Ben beş yıldır bu yönetimdeyim, tehditle iş yapmadım. Yapmayacağız da… O yolla giderse Allah yardımcısı olsun. Her ortamda bunu konuşacağım yalan yazıyor. Geçen ay birçoğumuz buradaydık. Yaşadığımızla okuduğumuz aynı şey değil. Ya muhabirine ders verecek ya kendisi katılacak ya da yazmayacak.”

“BÖYLE BİR ŞEY YOK!”

“11 Yönetim Kurulu Üyesi, Meclis Üyesi, Komite Başkanı, özveri ile çalışıyor. Hepsine teşekkür ediyorum. Nefes kredisini niye 24’ünde yayınlamışız. Eleştirilerden birisi bu… 24’ünden önce bazı odalar müsaade etmiş. 24’üne kadar bazı imtiyazlı arkadaşlarımıza biz bunu kullandırtmışız. Böyle bir şeyin ispatı mümkün değil çünkü böyle bir şey yok! Şöyle bir yanlışlık yaptı bankacı arkadaşlarımız; biz üst limiti 200 bin lira olan krediyi 50 bin liraya düşürdük ki mümkün olduğu kadar fazla arkadaşımız bundan faydalansın. Bu üst limit bankalara 100 bin olarak gitmiş, onu 50 bine düşürmek için bu 24 günlük arada kredi kullandırtmadık.”

BİR UYARI DA BANKALARA…

“Bir başka uyarım da yine üyemiz olan bankalarımıza… Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Maliye Bakanımızın söylemleriyle, banka şube yöneticilerimizin uyguladıkları taban tabana zıt. Bu hafta bir şey demeyeceğim. Ancak bir dahaki ay, banka ve şahıs ismiyle bunları ifşa edeceğim. TOBB nezdinde, sosyal medya ve medyaya bunları ifşa edeceğim. Şuan 24’le para alıp 40’la satıyorlar. Bırakın para satmayı, daire satacağım borcumu ödeyeceğim diyen adama engel oluyorlar!” dedi.

Haber Merkezi

 

https://youtu.be/Wt7c1IBXSBMWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com