Şelale – SBGH A.Ş.

Şelale’yi arıyorsun. Telefonu açtığında apartman kapısının kapanma sesini duyması lazım. Bu önemli bak. Sonra “Merhaba Şelale” diyorsun. “Kusura bakma sana mesajla dönemedim biraz kafam bozuk evden hızlıca çıkmam gerekti arayabilirim diye düşündüm. Yine de soruna, alışkanlık gereği, cevap vereyim iyiyim.” Burdan hafifçe gül ama bokunu çıkarma becerebilirsen anlamlı gül. Sonra onun nasıl olduğunu sor. Cevabını samimiyetle dinle bu çok önemlidir. İlişkiniz samimiyetle başlasın istiyorum.

Bu sırada boy aynasının karşısında üst baş kontrolü yapıyordum.

Cevabında nen var kuzum falan derse. Aslında bu konuyu birisiyle konuşmanın iyi geleceğini söyle. Uygunsa sana bir kaç saat ayırabilir mi diye sor. O cevaba girmeden önce bu arada sesini duymak bile rahatlattı demelisin.

Gülmeye başladım. “Olum ne yapıyoruz biz ya? Yok vaz geçtim ben” deyip ceketimi çıkarırken Tunç enseme vurdu.

-Erdem sen biraz yarım akıllısın sanki! Sesini duymak rahatlattı planın parçası değil olum. Kızın sesini duyduktan sonra rahatlayacağın ile ilgili sağlam bir öngörü yapıyorum burda. Çok büyük ihtimal öyle olacak yani. Kız sana “alo” dediğinde kasvet kaplıyorsa içini. Kapat zaten telefonu! Askeri plan değil bu.

İkna oldum. “Eee” dedim “Hadi bitir artık şu planı”

-Şelale yüksek ihtimalle sorumlu hissedip olumlu cevap verecek. Bu aşamada nezaket gösterip onu evine yakın bir yerden taksiyle almalısın. Sonrasını zaten akışına bırak.

Dairenin kapısından çıktım. Eşikten dışarı bir adım atıp arkama döndüm. “Olum tamam da derdimi sorarsa ne diyeceğim? Bir derdim yok ki benim!”

-Aslında var.

-Nasıl var?

-Ay sonu evi boşaltmamız gerekiyormuş.

-Şaka!

-Gerçekten.

Kapıyı yüzüme kapattı. Merdivenden hızlı hızlı inmeye başladım gülerek. Bir kaç basamak sonra karamsarlık düştü içime. Gerçek olabilir mi ki bu dediği? Hay allah.Şimdi durup dururken bir sürü masraf…

Zemin kata indiğimde apartmanın ışığı yandı. Şelale’yi aradım. Birkaç çalma sesi duyuldu. Bu sırada apartman kapısına uzandım.

-Alo

-Merhaba Şelale Kusura bakma sana mesajla dönemedim biraz kafam bozuk evden hızlıca çıkmam gerekti. Arayabilirim diye düşündüm. Yine de soruna, alışkanlık gereği, cevap vereyim iyiyim. Sen nasılsın?

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com