Pedallara sokak hayvanları için basılacak

Çanakkale Bisiklet Platformu, Çanakkale Koza Gençlik Derneği, Ardes Öğrenci Yurdu, Ahbap Çanakkale ve Best Of Fitness’ın desteği ile Duvar Cafe Bar’ın organize ettiği “Arkadaşıma Dokunma Bisiklet Turu” 7 Ekim Pazar günü gerçekleşecek.

Organizasyon ile ilgili yapılan basın bildirisinde, “Hayatı ve doğayı paylaştığımız dostlarımız onlar… Kimiyle uygarlığı taşıdık kıtadan kıtaya, kimiyle toprağı sürüp ürün hasadı yaptık yüzyıllarca, kimiyle arkadaşlık ettik… Onlar aynı göğün altında hayata beraber değer kattığımız dostlarımız… Onlarla yüzyıllardır beraber yaşadığımızı unutup onların yaşam haklarını gasp etmeye başladık. Bizler Duvar çalışanları olarak onlarla ilgili unuttuklarımızı hatırlatıp farkındalık yaratmak için Hayal gücü Tanıtım, Çanakkale Koza Gençlik Derneği, Çanakkale Bisiklet Platformu, Ardes Öğrenci Yurdu, Ahbap Çanakkale ve Best Of Fitness’ın desteğiyle 7 Ekim Pazar günü “Duvar Çalışanları Hayvana Şiddete Karşı” başlığıyla pedal çeviriyoruz… Bu farkındalığa güç katmak isteyen tüm dostlarımızı bu minik bisiklet turuna bekliyoruz” cümleleri yer aldı.

Etkinlik 7 Ekim Pazar günü Golf Aile Çay Bahçesi’nde saatler 17.30’u gösterdiğinde başlayacak. Saat 17.00 toplanma saati olarak belirlenirken, 17.30’da ise pedallara basılacak.

Yol güzergahında başlangıç noktası Golf Aile Çay Bahçesi olurken, bisikletliler sırasıyla; Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, İskele, Cumhuriyet Bulvarı, İnönü Caddesi, Plaj Caddesi, Deniz Sokak, Aziziye Caddesi, Barış Kordonu, Atatürk Caddesi, Troypark AVM, Troya Caddesi, Piri Reis Caddesi, Atatürk Caddesi, Stadyum Caddesi, Demircioğlu Caddesi, İskele ve Truva Atı rotasını takip edecekler. Golf’ten başlayacak olan tur Truva Atı’nın olduğu alanda Morabbin Parkı’nda sona erecek.

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com