“Çanakkale halkına güveniyoruz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, gazetemize yaptığı değerlendirmede seçim takviminin başladığını ve adayları belirlemek için mutlaka üye bazında önseçim yapılacağını vurguladı. Seçimlere özgüvenle girdiklerini kaydeden Uyanık, Çanakkale halkına güvendiklerini belirtti.

1-19 Ekim 2018 tarihleri arasında aday adaylık başvuru sürecinin başladığı CHP’de, merkez ilçe başta olmak üzere tüm ilçelerde aday adayları beliriyor. Aday belirleme yöntemi olarak Ayvacık, Ezine, Eceabat ve Merkez İlçe gibi birçok ilçe, yönetim kurulu kararı ile önseçim yapacaklarını açıkladı. Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık da gazetemize yaptığı seçim takvimi değerlendirmesinde partinin, merkezde hangi durum söz konusu olursa olsun önseçim ile adaylarının belirleneceğini ve aday adaylarının buna göre başvuruda bulunması gerektiğini ifade etti.

19 Ekim 2018 tarihine kadar adaylık başvuru formunu dolduran ve evraklarını tamamlayan Belediye Başkanlığı, Belediye Meclis Üyeliği, İl Genel Meclisi Üyeliği için elini taşın altına koyan aday adayları, partinin belirlediği ücreti de yatırarak parti yönetimlerine teslim edecek. Örgüt görevinde bulunan partililerin istifaları için ise son tarih 12 Ekim 2018…

“YEREL İKTİDARIMIZIN DEVAMINI SAĞLAYACAĞIZ”

1 Ekim tarihi itibariyle parti olarak seçim takvimini başlattıklarını ve üyelere duyurduklarını kaydeden CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, “Yerel seçimleri, bugün itibariyle ülkenin içinde bulunduğu daha iyiye ve daha güzele, daha hak ettiğimiz bir ülkede yaşamaya gidişin önemli bir aşaması olarak görüyoruz. Bu noktada partimizin toplum için de, ülke için de, özellikle Çanakkale için de geleceğe umut olduğunu biliyoruz. Doğru seçeneklerin olduğu, yerel seçimlerde seçilecek olan doğru kadrolarla bu ülkeyi yönetmeye talibiz. Çanakkale özelindeki hikayesi, zaten uzun yıllardır süren bir yerel iktidarımızın yeni dönemde de devamını sağlayacağız.”

“ŞEFFAF BİR İLETİŞİM ORTAMINDA SÜRDÜRECEĞİZ”

“Tüm parti üyelerimiz, toplumu oluşturan tüm dernekler, stklar vs. ve bunların önermeleri ile net ve şeffaf bir iletişim ortamında sürdürülmesini sağlayacağız. Adaylarımız farklı düşüncelerden farklı gruplardan gelecek ve burada bu süreci hep beraber olgunlaştıracağız. 19’una kadar aday adaylık başvuruları devam edecek. İlgili prosedürü tamamlayarak adaylıklarını ifade etmiş olacaklar. Bizler de bundan sonraki süreçte objektif bir şekilde bunları kendilerine ifade etmelerini sağlamakla görevliyiz. Cumhuriyet Halk Partisi kadroları, tabanı ve birikimi bu noktada önümüzdeki kadroları en sağlıklı şekilde ortaya koyacaktır.”

“SANDIKLAR AÇILMADAN ANKARA’YA GÖTÜRÜLMEYECEK!”

Bunun için önce belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği ve il genel meclisi üyeliği için üye bazında önseçim yapacağız. Üye bazında önseçim takvimi yetişmezse ve olağanüstü bir durum söz konusu olursa biz örgüt olarak sandık kuracağız ve temayül yapacağız. Mutlaka örgütümüzün filtresinden, onayından süzülerek gelen biri aday olacak. Bu hiç kimsenin iki dudağının arasında oldu-bitti ile sürecin olgunlaşmasını istemiyoruz. Bu sürecin önümüzdeki dönemde verimli ve sağlıklı bir yönetimin oluşması için de şart olduğunu düşünüyoruz. Bu karar, hem partide hareketliliği getirecek hem de Çanakkale’deki dinamiklerle barışmayı ve kucaklaşmayı getirecektir. Ancak şuna dikkat çekmek isterim ki; temayül yapmamız halinde de sandıklar örgütün gözü önünde açılacak ve sonuçlar ilan edilecektir. Diğer partilerdeki gibi kapatılıp Ankara’ya götürülmeyecek.

Bunların haricinde ani bir erken seçim kararı alınırsa da yine de örgüt olarak mevcut şartlar dahilinde üyelerin nabzını alacak yöntemi mutlaka bulacağız. Her türlü spekülasyonun, tepeden inmeci anlayışların bir kenara konulduğu, herkesin kendini ifade ettiği doğru bir şekilde bu işi yapacağız.

“YEREL YÖNETİCİLERİMİZ AĞLAYARAK İSTİFA ETMEK ZORUNDA KALMAYACAK”

“Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye demokrasisinde örnek bir parti içi seçim süresine hep beraber gerçekleştirme gücüne, iradesine sahiptir. Belediye yerel yöneticilerimiz ağlayarak istifa etmek zorunda kalmayacaklar. Burada tamamen ortaya koyacakları proje ve önermelerle toplumu daha kaliteli ve daha sakin bir şekilde yönetme iddiasıyla geleceklerdir. Bu durum, önümüzdeki dönemde bugün yaşadığımız sıkıntılı durumundan çıkışın da ilk adımı olacaktır.”

“ÇANAKKALELİ YAŞAM BİÇİMİNE SAHİP ÇIKIYOR”

“Çanakkale’de seçimlere özgüvenle giriyoruz. Çanakkale halkına güveniyoruz. Çanakkale insanı yaşam biçimine sahip çıkıyor ve huzur istiyor. Çanakkale’ye yerleşen herkes buradaki huzur ve barış ortamı için yerleşiyor. Geçtiğimiz dönem, 54,4’lük bir oyla yerelde iktidara layık görmüşlerdi. Bu dönem de çok iyi bir oranla destek göreceğimize inanıyorum.”

Eylem Gözeldere

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com