Elektriğe ZAM!

Vatandaş Pazartesi güne zamlarla uyandı. Pazartesi sendromu ağırlaşmış bir şekilde vatandaşın üzerine çöktü. Doğalgazdan sonra elektriğe de zam geldi. 

Haftanın ilk iş gününde işe gitmek için evlerinden çıkan vatandaşlar peş peşe zamlarla güne başladı. Doğalgaza konutta yüzde 9 zam gelmişti. Hemen ardından elektriğe de zam geldi.

Bugünden geçerli olmak üzere elektriğe konutlarda yüzde 9, sanayi ve ticarethanelerde yüzde 18 zam geldi. Evlerinde prize dokunacak olan kentliler artık iki kere daha düşünecekler.

Uluslararası haber ajansı Reuters’a bilgi veren sektör kaynaklarına göre, bugün elektriğe uygulanacak yüzde 9 zammın enflasyona 0.22 puan doğrudan arttırıcı etkisi olacak. Konuyla ilgili CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek twitter hesabından tepki gösterdi.

Erkek yapmış olduğu paylaşımda, “Doğalgazdan sonra elektriğe büyük zam geldi. Bugünden itibaren elektrik konutlarda yüzde 8, sanayi ve ticarethanelerde yüzde 18 zamla kullanılacak. İlginci bunu “yabancı haber ajanslarından” öğreniyoruz. Hep diyoruz ya, “İfade ve basın özgürlüğü halkın doğru haber alması içindir!” cümlelerini kullandı.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com